Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hol érdemes külföldön elektrom...

Hol érdemes külföldön elektromos gépeket venni?

Figyelt kérdés

Az unokámnak kellene egy lakást berendezni, kellene neki minden, mert üres az egész, de olyan elképesztő drága itthon minden, hogy szerintem külföldről érdemes lenne behozni.

Sütőt, mosó-szárítógépet, hűtőt, mosogatót, tűzhelyet, TV-t, ilyesmiket, mindent.

Van esetleg webshop, ahonnan érdemes, Szlovákiából, esetleg máshonnan, ahonnan ide is szállítják, vagy ki kell menni Bécsbe egy mikrobusszal és behozni, mint a rendszerváltáskor?

Még úgy is sok százezer Ft-ot meg lehetne spórolni, mert ahogy észreveszem, itthon minden a duplája, vagy legalább másfélszerese az áruknak, mint kint.

Van euróm, de be is lehet váltani Forintot is.

Garancia nem feltétlenül érdekel, még soha nem romlott el semmim garanciaidőn belül.

Tud valaki egy jó tippet?



#külföldi vásárlás #műszaki bevásárlás #Drágaság.
2023. jan. 5. 15:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Írj már egy konkrét példát a kétszeres árra linkekkel.
2023. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mindenhol, az EMAGtól kezdve az Euronicsig, meg a Média Markt is.

Nemrég voltam külföldön, Münchenben, meg Angliában is, de sajnos pont a környező országokban nem jártam soha, illetve Bécsben igen, de régen.

Interneten meg nem nagyon vásároltam eddig, kellene egy kis segítség, ha tudtok valamit.

Bécsből érdemes lenne megint behozni, esetleg bérelek egy kisbuszt és azzal, de talán elküldik, konténerben.

Tudtommal az EU-ban már nincs vám.

2023. jan. 5. 15:15
 3/14 A kérdező kommentje:

Ja, hogy linket?

Éppen az érdekelne, bementem pár üzletbe kint és saját szememmel láttam az árakat, meg itthon is.

2023. jan. 5. 15:29
 4/14 anonim ***** válasza:
nem uzletbol hanem netrol kell venni es igen kint olcsobb de mire behozod meg minden nem biztos annyira megeri
2023. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha saját autóval viszed haza, akkor számolj a pályamatricával, Ausztriában környezetvédelmi matricákkal.

Ha nem saját autóval viszed haza, akkor szállítási költségnek nyugodtan számolhatsz 1 euro/km-t.

2023. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért ez nem feltétlen igaz, hogy olcsóbb.

Megnéztem az osztrák Media Markt oldalán a mosógépeket: egy alap felszereltségű Beko akció nélkül 170 ezer ft. Itthon akcióban 100-120ért LG-t, Samsungot lehet venni.

Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy minőségibb alkatrészekből készülnek, mint a lengyel, vagy román gyárakban.

2023. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Érdekelne engem is hogy honnan veszel féláron bármit is.
2023. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem az az érzésem, rendes áron vannak a külföldön a dolgok, nálunk lett valamiért a duplája.
2023. jan. 5. 20:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor a megérzéseid becsapnak. Próbálj meg a tényeknek utána nézni, és a szemednek hinni!
2023. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy az üzletekben láttam kint az árakat.

De kössz, beszéltem a fiammal, a hétvégén meglátogat és megoldjuk a kérdést, majd segít.

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2023. jan. 5. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!