Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A no frost hűtőm(samsung...

A no frost hűtőm(samsung rb33j3205sa) fagyasztó része jegesedik, gondolom az olvadék víz nem tud távozni belőle mert hátul a csepptálca az üres. Aki esetleg tapasztalt ilyet az otthon meg tudta oldani valahogy?

Figyelt kérdés
Máshol olvastam hogy a kivezető nyílás lehet eldugulva de én nem találtam olyat még a burkolat alatt se. A szervízesek ahogy kijöttek rögtön azzal kezdték hogy megnézték van e földelés a konnektorban és mivel nem volt nem is nézték át a hűtőt, azt mondták nincs baja a hűtőnek. Be lett kötve a földelés, de változatlanul jegesedik.

2023. júl. 13. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Fhu értelmes szerelők lehettek, nem tudják hogy mi van, de ha nincs földelés, már meg se nézik, gratulálok, jó hogy látatlanba azt mondják hogy nincs baja. Ha márkaszerviz volt, akkor akár lehet rajta fennakadás, mert végül is talán nem rendeltetés szerűen van használva.(Gondolom én, erre lehet fogni akár)

Viszont ha nincs bekötve a földelés, az tutira nem lehet a jegesedés oka, az max annak az oka lehet, ha meghibásodik a hűtő, és valakit agyonvág a villany.

Ahogy most olvasom, egy idönként bekapcsoló fűtés olvasztja le a jeget a párologtatóról, szóval akár az a fűtés lehet rossz. Itt nem azt kell elképzelni hogy 30fokot csinál, gondolom csak éppen hogy fagypont fölé fűt, jég olvad, víz lefolyik, és nem lesz jeges.

2023. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor jegesedett, mikor nem volt rendesen becsukva az ajtaja, de 14 éves LG és még soha nem kellett leolvasztani.
2023. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az automata leolvasztás nem a hűtőtérben történik, hanem mögötte van egy kis hőcserélő ami lejegesedik és azt olvasztha le.

Ha a hűtőtér jegesedik, akkor sok pára kerül vele. Vagy a berakott cuccokról, vagy a folyamatos nyitogatástól, vagy az ajtószigetelés hiányosságai miatt.

2023. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A földelésnek abszolút semmi köze nincs a hűtő működéséhez ezt még talán egy óvodás is tudja. A belső jegesedés a sok pára miatt van ami pedig hibás ajtótömítés -ajtózáródás miatt lehet esetleg magas nedvességtartalmú dologkerült bele.
2023. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!