Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép leverte a villanyórát,...

Mosógép leverte a villanyórát, most meg működik hibátlanul, mi lehetett?

Figyelt kérdés

Ignis, felültöltős mosógép, tegnap lekapcsolta a villanyórát, a dobot nagyon nehezen tudtam átforgatni.

Tegnap óta nyitva volt a gép teteje, állt benne a kiszivattyúzatlan mosólé félig.

Ma próbáltam körbeforgatni a dobot, szinte kisujjal is ment könnyedén.

Bedugtam konnektorba, hogy szivattyúzza ki a vizet, azóta megy hang, zörgés, mindenféle probléma nélkül, csendesen.

Megszorult villanymotor, vagy elázott, rossz csapágy?

Ruhadarab nem mehetett a dob mellé, nincs hely szinte semmi.


2023. aug. 1. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Fölösleges gondolkozni rajta, inkább adj hálát érte Istennek és a Te Megváltódnak.
2023. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A villanyóra az ami méri a fogyasztást, azt biztos nem vágta le.

A kismegszakítót vagy az áramvédő kapcsolót (köznyelvben fi relé) vághatta le.

Vagy ha ott nem is kapcsolt le semmi, akkor esetleg a motor melegedett túl, ha van a mosógépben hőkioldó, akkor az is szakíthatta az áramkört.

2023. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy túlságosan megtömted és emiatt forgott nehezen? Lehet a motor le lett terhelve és emiatt verte le a biztosítékot. Ha most működik próbálj meg egy mosást elindítani kevesebb ruhával és ha nem vágja le akkor valószínű nem is fogja.


De nekem van olyan tippem lehet a víz felfűtése közben vágta le, ami utalhat arra hogy a fűtőszál el van repedve és vizet kapott. próbálj meg egy mosást és ha újra előjön a probléma akkor hívj szakembert. Meg ha elindítod a mosást nem árt figyelni közben meg hogy mikor kezdi el fűteni a vizet már ha van erre visszajelző lámpa vagy valami, mert megeshet hogy akkor adja meg magát. De lehet a centrifuga motorja is rosszalkodik.


Sok probléma lehet, meg kell próbálni egy újabb mosást. ,

2023. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy pont amikor fűtött, akkor kapcsolt be más nagy fogyasztó is, pl nálunk akkor vágott le amikor a mosógép és a mosogatógép pont egyszerre fűtött
2023. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szegény villanyóra nem csoda hogy nem működik hibátlanul ha leverte egy mosógép!
2023. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nemrég cserélte a szolgáltató a komplett villanyórát.

Jó, akkor fi relé, bár valószínű ha ezt mondom egy átlagembernek legközelebb, fingja nem lesz, miről van szó....

Boldog vagy okoska?


Mint írtam, marha nehezen lehetett körbe forgatni a dobot, most meg megy hibátlanul, víz nincs alatta, könnyedén tudom mozgatni a dobot.


Tegnap alig volt benne ruha, igaz, nem én mostam vele.

2023. aug. 1. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

"Boldog vagy okoska?"

Teljesen igaza van az okoskának, emrt rohadtul nehéz ám az ilyen teljesen laikus kérdésekből kiválogatni hogy mit is akar a kérdező kérdezni. A villanyóra, a kismegszakító és a fi relé nagyon-teljese-más dolog! Piros autó - kék mozdony, kb ennyire különböznek egymástól. Mi meg próbáljuk kitalálni látatlanban, hogy mi van. És még neked jár a pofád. Gratulálok!

2023. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Figyi suttyóka, egyelőre a te pofád jár, ez a gyakori kérdések, ahol valószínű háziasszonyok, meg egyéb xy emberkék járnak kérdezni háztartási gépekről, nem pedig ilyen magadfajta, sötét sarokban dekkoló, beszűkült s.ggfejek, akiknek a világ egy multiméter körül forog, és arra recskáznak a nap 24 órájában.

Bár válaszolni senkinek se nagyon sikerült, úgyhogy elmondható, még ehhez is hülyék vagytok. Kivétel a #7, neki köszönöm, hogy normális volt, nem egy pökhendi f.szfej.

2023. aug. 1. 12:31
 9/11 anonim ***** válasza:

#6

Nem okoskodni akartam, csak segiteni próbálnék, hogy könnyebben lehessen tajolni a hibát. Ha egy pillanatig is úgy tünt, hogy beléd akarok kötni azért bocsi, sajnos itt nem lehet olyan egyszerűen kifejezni bizonyos mondatokat. Azért élő beszédben a hangsúly az nagy barát. Itt meg tényleg sokan kötekednek, így nem tudni, hogy tényleg kinek mi a szándéka.

Azért nem mindegy, hogy mi oldott le, mert minden másra old le. Az áramvédő az akkor old le, ha a föld felé folyik áram, ott akkor esetleg a mosógépnél a föld felé folyt az áram a szigetelés valamerre meghibásodhatott. Bár ha úgy van, akkor nem lenne szabad működnie, mert ugyan úgy verné. Kivéve, ha valami más fogyasztónál is fent áll a hiba és ketten együtt tudták produkálni a hiba áramot.



Ha a kismegszakítót verte le, akkor meg mindjárt más a helyzet. Valahogy túl lett terhelve. Vagy a zárlati része oldott ki, tehát pl egy 10 amperes kismegszakítónál akár 100 amper folyt át, vagy hosszan lett terhelve 10 ampernél valamivel nagyobb árammal. Ez lehet akkor is, ha pl valóban szorult a motor, vagy nagyon meg lett most pakolva.

Ilyen szempontból nem mindegy, hogy mi oldott le. Ha az áramvédőt veri, akkor valószínűleg cserés is lehet hamarosan, mert sérült a szigetelés és nem a legjobb, ha kint van fém testen a fázis. Meg fogja verni akkor az áramvédőt.


Ha a kismegszakítót veri, akkor nagy vész nincs. Max nem kell annyira megpakolni. Vagy tényleg valami egyéb átmeneti hiba volt. A feszülés lehetett az is, hogy mivel erölködött a motor, a hőtágulás jelenségéből adódóan valami melegedett és tágult aminek nem kellett volna, azért is szorulhatott akkor utána frissen, míg vissza nem hült.

2023. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Valószínű, hogy valami a ház és a dob közé szorult ami most a gép alján pihen. A motort visszafogta a szoruló dob és ezért megnőtt az áramfelvétele amit az automata leoldása megvédett a túlmelegedéstől. Ott lesz valami a dob és a ház között az alján, v feltekeredve a felfüggesztés valamelyik tengelyén.
2023. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!