Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nekem lehet igazan vagy...

Nekem lehet igazan vagy anyuéknak?

Figyelt kérdés
Délután volt egy áramszünet, nekünk egy régebbi típusú No Frost Samsung hűtőnk van amin ilyenkor a hőmérsékletet be kell állítani amire szeretnénk, nos ez elfelejtődött és estig a fagyasztó -20 fokon volt, ezt vissza állítottuk miután észrevettem. Aztán anyuék keltenek reggel, hogy tönkre ment a hűtő lehet venni kell másikat, merthogy folyik belőle a víz nem hűt rendesen. Nos én logikai elgondolásom szerint mivel a fagyasztó estig ment -20 fokon aztán vissza lett állítva -15 re ezáltal csak a hőkülönbség által kiolvadt víz lehetett az nem a hűtő hibás. Mert azóta amióta feltöröltünk nem jött belőle víz és a fagyasztó és hűtő is ugyanúgy hűt.

2023. aug. 24. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hogy a bánatban olvadt volna ki a víz fagypont alatt???
2023. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Az a viz csak azért volt mert ebben a pusztulat melegben a hűtő is izzad.
2023. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1 úgy, hogy a No frost technológiás hűtőkben jegesedés sosem történik (élelmiszereket leszámítva), a pára ami meg lecsapódna és megjegesedne egy tartályba kerül ahonnan elpárolog majd, csak gondolom mivel hirtelen lett átállítva nem fokozatosan nem fért a tartályba és kifolyt.
2023. aug. 24. 13:13
 4/11 A kérdező kommentje:
2 nagyon vicces de klíma mellett nem izzad az a hűtő 😉
2023. aug. 24. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

"a hőkülönbség által kiolvadt víz lehetett"

Az én gyermekem lennél elvernélek ha ilyen hülyeséget mondanál.

Történik jegesedés a nofrost hűtőben is. Az elpárologtató ugyanúgy elfagy mint más hűtőknél, csak itt szabályozott körülmények között történik a leolvasztás.


Valszeg nem hűtőtt a gép hosszabb ideig - amig észrevetted - és leolvadt az összes jég ami benne volt.

2023. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Fagyasztó -15 fokon?? Az én olcsó hűtőm -24 fokon hűt... (****)
2023. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Sosem gondolkodtam ezen, meg nem is értek hozzá, de megpróbálom megvilágítani a helyzetet a saját logikám szerint.

A hagyományos hűtő belső felületei azért jegesednek, és ott teszik ezt, ahol hűtve vannak. Mert valahogy a hőt el kell vonni belülről, így a falába épített hőcserélők elég hidegek, a mert a működésüket biztosító összenyomott gázok kiterjednek bennük.

Tehát too van a levegő, amiben pára is van, és ott a felület, ami hideg. A pára kicsapódik, beáll az egyensúly, dolgozik a gép. De kinyitod az ajtót, a bent már párátlanodott levegő cserélődik, jön a helyére párás. Pedig te csak kivettél egy fagyott virslit. Így jut be apránként a bent lefagyott jég alapanyaga.

A no frost esetében ez némileg más. Itt is van hűtés, csak nem a beltér falán át. Légcsatornákban áramoltatott levegőt hűt egy lemezes hőcserélőn, ahol ugyanúgy lecsapódik a pára, csakhogy ez nem a virsli mellé fagy oda, hanem megfelelő módon kivezetésre kerül a gépből. Így a levegő itt már eleve gyorsan szárad, és a nem hideg oldalfal nem okoz kicsapódást, főleg azért sem, mert már eleve sokkal szárazabba levegő, egy ajtónyitást követően rövid idő alatt lecsökken a páratartalom benne, ha mégis bepárásodik rövid időre, az csak átmeneti és nem okoz problémát.

Elnézést ha nem voltam túl pontos szakmai megközelítés és szakkifejezések terén, de laikus személetet szerettem volna megjeleníteni.

2023. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

"Fagyasztó -15 fokon?"

Jah az nekem is feltűnt, de nem akartam duplán beszólni neki... az olyan 2,5 csillag. Gondolom fillérb..ók. De az ő dolguk, egyék a romlott töltöttkáposztát ha azt szeretik.


7-es pontosan leírta, így működik a nofrost rendszer.

2023. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
-15 fokon fagyasztó? Ez komoly vagy valami vicc? Ezt ki találta ki?
2023. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező a hő és a hőmérséklet közti különbséget sem érted...
2023. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!