Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mutassam be anyuéknak a...

Hogy mutassam be anyuéknak a barátom úgy hogy ne akadjanak ki teljesen?

Figyelt kérdés

Mivel jelenleg apuval lakom ő már elég jól ismeri a barátomat meg bírja is, de anyu és a férje ők nagyon más kávéház.

Csak hogy értsétek a helyzetet, röviden: én 19 vagyok, anyu és apu egyetlen közös gyereke, mindössze 3 évig neveltek együtt, aztán elválltak, anyu elég gyorsan megházasodott utána és később lett két féltestvérem. A húgom most 12 az öcsém hamarosan 9 lesz. Anyuék a tesóimat halálra féltik, szerintem tök gáz. A húgomat 10 éves koráig nem engedték el sehova ottaludni egyedül, még nagyszülőhöz sem. Vagy pl nem ehetnek túrótudit a gyerekek és mikor én vittem nekik anyu szó szerint “kidobta azt a szemetet”. Velem ugyan ezt csinálta, de szerencsére apu lazább ezért én nem maradtam ki ezekből. Mikor gimibe mentem és mondtam hogy koliba megyek anyu közölte hogy én kiléptem a családból és hétvégén haza se merjek menni, ez egy hónapig volt így, aztán közölte hogy inkább menjek haza mert apu elront engem. Szóval igen nagyon szigorúak, és anyu valamiért utálja aput, és azt hogy nekem közöm van hozzá.

Anyunak konkrét elképzelése van hogy nekem milyen pár kell, olyan aki diplomás, azzal tesz a családért hogy sokat dolgozik és hozza haza a pénzt, rendes, nem szól bele a háztartásba, gyereknevelésbe, és persze keresztény(pont olyan mint a férje…🙄). Az én barátom nagyon nem ilyen, nem diplomás, tetovált, ateista, családcentrikus srác, aki ráadásul tényleg imádja a gyerekeket, és még idősebb is nálam 5 évvel. Sőt dohányzik és alkalmakként alkoholt is fogyaszt (mint ahogy én is…). Szóval ez anyuék minden elvével szembe megy, és már hallom anyu hangját ahogy megvetéssel mondja hogy “persze, pont egy olyan vadállatot kellett választani mint apád, ne csodálkozz ha majd elhagy gyerekestül. ” és hogy apu volt a legnagyobb hibája meg stb.

Szerintetek hogy húzzák határozottan, de tisztelettudóan kereteket ennek a dolognak, hogy ne fajuljon el a dolog és legyenek ellenségesek a barátommal?

Előre köszi ha segítetek!☺️

(Végül kicsit hosszú lett, bocsi)



2022. júl. 28. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelettudóan? Sehogy. Nézd. Anyád hü*ye. Ez tény, ne vitatkozz vele, ha anyád, ha nem. Le se xarja a fejedet, neki csak az a lényeg, hogy apádat ne szeresd, mert akkor belehalna a féltékenységbe.

Anya ilyet nem mond a gyerekének, hogy akkor haza se gyere. Meg olyat se, hogy csak apádhoz ne menj, mert elront.

Anyád nem csak hü*ye, hanem se**fej is. Veled, meg a másik két gyerekével is. Keresztély létére elég kétszínű (mondjuk melyik nem az?).


Figyelj. Egy jó dolog van ebben az egészben. Egyrészről ezután elmehetsz dolgozni, vagy egyetemre. Nem kell anyádat hallgatnod többet. De ha nem is támogat többet, mehetsz apádhoz gondolom, mert jóban vagytok. Jobb lenne ott neked amúgy.

2022. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan be akarod mutatni őt anyudnak?? Örüljön, hogy még mész hozzájuk. Felnőtt vagy, nem függsz tőle, nem vagy köteles az álszent hegyibeszédet hallgatni tőle. Én nem tenném ki a srácot esetleges pofavágásoknak meg megjegyzéseknek.

Majd az esküvőn megismerik. Ha hajlandóak lesznek a nagy keresztény értékrendjükkel meg a túrórudimentes gyerekeikkel részt venni. Ha.


Mi is elváltunk. Soha nem bezzegapádozok a fiamnak. Ki választotta, hogy ő legyen az apja? Én. Senkinek nem róhatom fel. Ahogy a te anyukád sem. Apád milyen rossz ember, tényleg. Mégis ő nevelt fel végül.


Szóval szerintem kíméld meg mindkettőtöket és ne vidd el bemutatni.

2022. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már dolgozom, és apuval összeköltöztünk, mert én örököltem a papámtól, és apu meg a megtakarítását tette bele, így vettünk egy nagyobb lakást együtt, mivel apunak kell segítség néha, azért lett így. 3 éve volt egy balesete, ahol megsérült a gerince és emiatt nehezen jár.
2022. júl. 28. 16:24
 4/14 Baluba ***** válasza:
96%
Meg kell neki mondanod, hogy felnőtt nő vagy, te magad hozod meg a saját döntéseidet. Ha tisztelettel, normális hangnemben elmondja neked a véleményét egyszer, azt illik meghallgatni, viszont ha olyanokat mond, mint amiket a leírásban írtál, én egyszerűen megmondanám neki, hogy nem beszélhet veled így, neked erre nincs szükséged, és eljössz onnan.
2022. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bemutatni és kész. Ez nem kötelező. Ne hozd a barátodat kínos helyzetbe.

N

2022. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Mutatsz róla egy képet, nézd ö a barátom, aztán kb ennyi, nem kell kinos talalkozó.
2022. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy nem mutatnám be anyáméknak!

Teljesen felesleges a cirkusz és még az sem biztos, hogy ez a srác lesz a sírig a párod.

Ha rákérdeznek, akkor megmondod, hogy

"Jobb, ha ti nem találkoztok egymással, mert nem vagytok egymással kompatibilisek, én viszont szeretem és ez a lényeg!"

2022. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Minek akarod bemutatni? Felnőtt ember vagy, nem kell tudni a kapcsolatodról semmit, vagy hogy kivel vagy. Leírtak alapján amúgy se sok közöd van anyádhoz, mert nem is vele élsz. Nem kell pasidról beszélni, és nem is kell oda vinni a párodat. Minek? Úgy is csak ellenségeskedés lesz, legalább megkíméled a párodat a kellemetlen helyzettől. Ha felhozza a pasi témát, akkor meg tereled a szót, vagy mond azt, hogy "anya, amúgy én a nőket szeretem, szóval nem lesz pasim soha".
2022. júl. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Én közölném anyámmal, hogy nem mutatom be, mert tudom, hogy neki úgy se felelne meg, és amúgy nem neki kell megfelelnie, hanem nekem. Ő maximum elfogadhatja..
2022. júl. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem mutatnám be. Ilyen embernek minek?
2022. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!