Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A whirlpool fagyasztószekrényn...

A whirlpool fagyasztószekrénynél miért nem lehet a hőmérsékletet rendesen beállítni?

Figyelt kérdés

Most vásároltam egy fagyasztószekrényt és a beüzemelés után meghagytam a gyárilag beállított minusz 18 fokot. Ellenőrzősképpen betettem egy digitális hőmérő érzékelőjét és mértem a hőmérsékletet. Ezután üresen ment a szekrény kb. 8 órát és minusz 22 fokot mutatott, tehát 4 fokkal lejjebb ment a -18 - nál. Sőt ezt a beállítást megtartva minusz 24 -nél kötött ki. Ezután felvittem többszöri ajtónyitás után - hogy feljebbmenjen a hőmérséklet - -16-ra és akkor is -24-nél kötött ku.

Kérdezem, ez hiba, vagy pár napig be kell állni a szekrény hőmérsékletnek?



2023. szept. 5. 16:44
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Hűtők, fagyasztók belső hőmérséklete sok esetben eléggé helyfüggő, azaz nem mindegy, hová teszed a szenzort.
2023. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a saját mérő szenzoromat, amivel mérek?
2023. szept. 5. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyitogatással csak azt éred el, hogy még erösebben fog hüteni, hogy tartsa az elöírt hömérsékletet. Másrészt a fagyasztó nem üres üzemmódra van kalibrálva, illetve a höméröd sem feltétlen mér pontosan.

Az meg nem egyértemü, hogyan teszed be csak az érzékelöt? Ha az ajtó közben nem csukódik be teljesen, akkor nem is mérhet pontosan, illeve a hütö is érzékeli a bejövö melegebb levegöt.

2023. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A vezeték nagyon vékony, a tömítés észre sem veszi. Mostmár tele van, úgy méricskélek. most minusz 24 fokos beállításnál már minusz 27 fokot mérek ugyanazon a helyen bent hagyva. Sztem kb. csal a belső gyári hőmérő. Az enyémet párszor leellenőríztem egy másik normál (nem elektromos) hőmérővel, így bízok benne. Még azt megpróbálom, hogy egy másik helyre teszem a saját érzékelőmet, lehet, hogy igazad van abban, hogy nem mindegy, hogy a szekrényen belűl hová teszem.
2023. szept. 5. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem az egészet, mi a problémád.

Ha ennyire fontos, a Mérésügyi Hivatal-nál érdeklődj hogy lehet kalibráltatni és hitelesíttetni a hőmérőt a hűtődben.

[link]

[link]

2023. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!