Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A bojlert érdemes mindig 60...

A bojlert érdemes mindig 60 fokon tartani?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztem és a Hajdu bojleren van 3 fokozat (40, 60, 80 fok), amelyeket csíkok jeleznek. Olvastam, hogy a legionella baktériumot a 60 fok fölötti víz elpusztítja és azok inkább a langyosabb vízben vannak.


A helyzetem viszont az, hogy én csak hétköznaponlánt vagyok a lakásban, akkor is csak reggel és este, tehát 3 napon keresztül nem is használnám egyáltalán. Fürdeni este szoktam, persze jó ha reggel is van meleg víz pl mosogatni vagy kézmosáshoz.


Ilyenkor az jó, ha mikor hazamegyek hétvégére akkor leveszem nullára a bojlert, amikor meg vissza, akkor felveszem 60-ra és úgy hagyom végig, amíg ott vagyok?


Vagy elég lenne inkább az első, 40 fokos fokozaton tartani és néha-néha felvenni 60-ra?

Tudom, hogy az új gépekben már van fertőzésvédelem gyárilag, de ez valami 30 éves akármi lehet, ahogy kinéz.



2023. okt. 22. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Felesleges tekergetni, a bojler napokig tartja a víz hőmérsékletét.


Energiát nem spórolnál vele, a hétvégére letekernéd.

2023. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

"tehát 3 napon keresztül nem is használnám egyáltalán. "

Nem tesz semmit, pont ez a jó a bojlerben, hogy akkor is tartja a meleget, ha nem vagy ott.

2023. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!