Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mérlegeket miért ilyenre...

A mérlegeket miért ilyenre csinálják?

Figyelt kérdés
Iszonyú bosszantó, hogy a konyhai mérlegek kikapcsolnak 2 perc után. Egy fikányi kijelző van bennük, meg egy pici elektronika, miért kell 2 perc után automatikusan kikapcsolniuk? Főzés közben más dolog is van, keresni kell ezt-azt, mire visszalépek, kikapcsol. Van olyan konyhai pici digitális órám, ami egyáltalán nem kapcsol ki, évekig megy elemmel, egy mérleg miért nem lehet ilyen, vagy legalább 15 perc kikapcsolású?
2023. okt. 31. 09:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél retro mérleget. Nekünk 56 éve itt van,perfekt működik.
2023. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Nekem hamar lemerítette az eredeti 3 V-os lítium elemet (CR2450). Ezért rögzítettem a belsejébe egy elemtartót (2 x AA), így két alkáli elemmel 1 évnél tovább is ment. Igaz, hogy csak szétszedéssel cserélhető, de mivel ritka alkalom, nem vészes.

Később viszont beraktam egy lapos Li-ion akkut (túlmerítés ellen védett), azzal már nagyon régóta elvan.

Viszont a tervezője nem tudta, hogy így már 2 perc helyett tovább is működhetne, úgyhogy módszeresen kikapcsol.

2023. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
NE a legolcsóbb mérleget vedd, ami nekem van, az 15 perc után kapcsol csak ki.
2023. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1-es: a retro mérleg nem grammra mér, hanem eléggé körülbelül.

Kérdezö: a probléma megoldása - és eredetileg ezért is állítják ilyen rövidre, az elem kimélése érdekében -, hogy mielött elkezdesz sütni vagy fözni, odakészíted a hozzávalókat, akkor nem menet közben kell elszaladgáni ez-azért.

Meg lehet kapni márkás mérlegeket, amiknél 5-10-15 percig marad bekapcsolva, csak értelemszerüen drágább.

2023. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Vegyél Grundig, Braun, Söhnle vagy más komolyabb cégtöl való mérleget.
2023. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

1 azaz egy gombot kell megnyomni rajta a bekapcsoláshoz.

Ha ez neked akkora problémát okoz, hogy még kérdés is kiírsz róla, akkor nem a mérleggel van a gond, hanem az agyadban van valami komoly károsodás! Tessék elmenni orvoshoz minél előbb!

2023. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
6-os; nem érted a problémát, szerintem soha nem használtál süteményhez mérleget tara funkdióval: ha pl egy sütihez kezdi a lisztet mérni és észreveszi, hogy nincs elég kéznél, akkor mire elöveszi a másik csomaggal, addigra a mérleg lekapcsol, nem tudja, mennyi, ami már ott volt és mennyit kell hozzátenni, hogy pont annyi legyen, mint a recepthez ami kell. Ez föleg akkor probléma, ha nem az elsö összetevöröl van szó, akkor ugyanis nehéz az elözö adagok kiszedni a többi akármi közül.
2023. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
65%

7.

Előbb nem akartam tovább nyújtani, ez a nullázgatás nagyon praktikus tud lenni, amikor a kenyérsütőgép sütőformáját is csak feltesszük, mennek bele az összetevők, reset és így tovább.

De ha véletlenül kikapcsol, mert elterelődik valami figyelem, az már kellemetlen.

Vagy lehet néha nyomogatni a tányérját, mivel mindig az utolsó "mozgolódáshoz" képest számolja a holtidőt.

2023. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 NTBS ***** válasza:
0%
Hogy ne boldogulj vele.
2023. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

"Van olyan konyhai pici digitális órám, ami egyáltalán nem kapcsol ki, évekig megy elemmel, egy mérleg miért nem lehet ilyen,"

Lehetne, csak a kettő nem ugyanaz a kategória. Akkor meg az lenne a baj, hogy lemeríti az elemeket és gyakran kell cserélgetni.

Tessék, ez nem kapcsol ki automatikusan.

[link]

Amúgy általában 2 perc tétlenséget követően kapcsol ki.

Ha megbököd, újraindul a 2 perc.

2023. okt. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!