Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettem egy kombinált tűzhelyt....

Daxxg kérdése:

Vettem egy kombinált tűzhelyt. Az a problémám, hogy a kábele nem ér el a konektorhoz. Ha leszedem a kábelt a tűzhelyről és teszek rá egy hosszabb kábelt, az garancia vesztéssel jár?

Figyelt kérdés
nov. 30. 17:29
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%
Gondolom, hogy igen, de egyébként tisztában vagy vele, hogyan csinálnád ezt a cserét szakszerűen?
nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom hosszabbítóról még nem hallottál.
nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

Mit hosszabbítasz azon, ami olyan, mint a bojler vagy hőtároló kályha?

Megint olyan szól hozzá, aki laikus.

nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Bár, az is igaz, ha tényleg villásdugós, az egy másik eset.
nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A miénk villásdugós (csak a sütő villany) és hosszabbítóba van dugva. Nem ideális, de már így volt, mikor beköltöztünk.
nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem villásdugós, akkor nem akarná konnektorba dugni. Én is hosszabbítót használnék. Több értelme van, mint szétbarmolni a vadonatúj tűzhelyet.
nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem nem ártana ha a vezetékcserét egy erre jogosult szerelő végezné és a munkájához bizonylatot is adna mit csatolhatsz a jótállási jegyhez. Ha te csinálod nyilván olcsóbb de egy esetleges meghibásodás során visszaüthet a dolog. Hosszabbító használatát egy nagy teljesítményű készülék beüzemeléséhez nem szabadna használni, másoknak nem tanácsolhatjuk akkor sem ha történetesen mi ezt tennénk saját felelősségünkre.
dec. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne bontsd meg.

Ugyan erre sokszor hivatkoznak, hogy garanciavesztő ha hozzányúlsz, de én már más nevében számos alkalommal vittem végig sikeresen olyan ügyet, ahol a forgalmazó szembe ment a aszabályokkal. És nem egyszerű átvinned a rendszeren az igazad, még akkor sem, ha mindenki tudja hogy igazad van.

A sajátommal is volt már esetem, amit magam üzemeltem be, annak ellenére, hogy a gyártó a saját szakembere általi beüzemeléshez kötötte a garanciát. És amikor elromlott, erre hivatkozva meg is tagadta a javítást. Elég sokbe került, de bevizsgáltattam, és a meghobásodás oka gyártási hibából fakadt.

És a gyártási eredetű meghibásodásra ott a jogszabály, ami szerint a gyártónak helyt kell állnia. Ezt ő nem írhatja felül.

dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZért nem olyan nagy agysebészet egy vezetéket megtoldani szakszerűen.
dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván nem az de a vezeték cseréje, ill toldása garanciális problémákhoz vezethet egy esetleges meghibásodáskor. Beleköthetnek, bonyolíthatja a garancia érvényesítését, stb. Nem az elvégzendő munka bonyolultsága indokolja a szakembert.
dec. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!