Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem ég az izzó a hűtőben?

Miért nem ég az izzó a hűtőben?

Figyelt kérdés
Sajnos valahogyan tönkrement a hűtőnkben a világitás. Elsőnek azt hittem, hogy csak kiégett, de kicseréltem az izzót és igy sem jó. Nem garanciális, egy régebbi samsungról van szó. Bárhogyan lehet ezt orvosolni? Sajnos az sn szám, tipus lekopott róla...

dec. 5. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ajtonyitásra bekapcsolo kapcsolo müködik?
dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél bele egy ilyet:

[link]


Nekem hasonló van, de simán a szekrényajtót érzékeli, mágnes nélkül, és ceruzaelemes. De biztos találsz néhány félét, ha keresgélsz.

dec. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
A gomb lesz a ludas amit az ajtó benyom. Jó eséllyel csak szerelő tudja megcsinálni, hacsak nem tudod szétszedni és kicserélni benne a nyomógombot. Csak nehogy fordítva legyen, hogy zárásra (nyomott állapotban) kapcsolja be.
dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
57%
Természetesen meg lehet csinálni, a lehetséges hibaforrások közül egyet már kizártál. Maradt még az izzó foglalata, a vezetékek, ill nyomógomb ellenőrzése. Azt hiszem a leírtak alapján, hogy te az izzó cserével meg is tetted a magadét, a többit bízd villanyszerelésben jártasabb ismerősre, v szakemberre.
dec. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3. Neked se sok fogalmad van hozzá.

Egy kapcsolót nem lehet úgy bekötni hogy forditva működik.

dec. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Egy kapcsolót nem lehet úgy bekötni hogy forditva működik."


Ha SPTD (váltó) érintkező van benne, akkor lehet... :)

dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezért kell ilyen esetben megvizsgálni az izzót is, ami egy plusz infó lehet a hiba okára vonatkozóan.

Jó izzó, más a baj, nem is kell újat venni.

Rossz izzó, veszel másikat. Nem működik. Talán béna voltam, nem tekertem be rendesen?

Stb.

dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is még a gombra gyanakodtam, úgyhogy még azt majd megnézem. Aztán a többit már valaki másra bízom, ha ugy sem jo 😁
dec. 6. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!