Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért késik mindig a sütőn az...

Miért késik mindig a sütőn az óra?

Figyelt kérdés
A mikrón is. Beállítom és egy pár hét múlva elkezd kevesebbet mutatni, de a mikró is és a sütő is ugyanannyival! 6-7 percet késnek.

dec. 19. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyatra szerkezetek. Nekem a nagyon régi elektromos órám siet, pár hét alatt 10 percet is akár.
dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezek egy éves készülékek.
dec. 19. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Az órapontosság a Zs kategóriás fontosság egy sütőn. Ócska és kész.
dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Gyanítom valami egyszerű kvarcóra van a sütőben, ami nem hőmérséklet-kompenzált, így nagyobb hőnek kitéve megváltozik a pontossága - az alábbi dokumentumban:

[link]

található diagramon lehet például látni, hogyan hat a hőmérséklet az órában található oszcillátor frekvenciájára.

dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a hálózati frekvencia vezérli az óráját és most épp nem volt meg az átlag 50 Hz.

[link]

dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet, hogy ZS kategóriás. Mi is mindig ezekről nézzük az időt, mert szem előtt vannak. És helyesen mutatják az időt, sokévnyi hasz álat otán, 2-2. termékekként is
dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:
100%

"Gyanítom valami egyszerű kvarcóra van a sütőben"


Gyanítom hogy nem "kvarc óra" van bennük.

Vagyis nem kvarckristály az időalapja hanem a hálózati 50Hz-es frekvencia ahogy az előttem válaszoló írta.

Ez valamivel egyszerűbb felépítést és olcsóbb gyártást jelent.


Ezekre jellemző a notórius késés, mert a hálózati frekvencia mindig 50Hz alatt van egy kicsivel.

Erre utal az is, hogy a két óra egyformán késik...

dec. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Whirlpool sütőmmel sincs gond, én is gyakran arról nézem az időt mikor indulok dolgozni, és jelenleg 1 percet késik a telefonomhoz képest, pedig talán 2 hónapja lett beállítva egy kisebb áramszünet után.
dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szirty ***** válasza:
Nem mindegyik működik hálózati időalappal. Van amelyikben kvarc van.
dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Melyik országban vagy, Magyarországon már régóta pontosan járnak az 5O Hz időalapot használó órák.

Régen, amikor még a KGST hálózatra szinkronizáltunk, sokat késett, használhatatlan volt, akkoriban építettem be kvarcvezérlést.

dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!