Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egyböl elromlik mikró, vagy...

Egyböl elromlik mikró, vagy idövel mutatkozik meg, mert barátom aranycsíkos edényt tett bele kb 8 másodpercre?

Figyelt kérdés

Muködik a mikró, de ez 2 szer fordult elö, hogy aranycsikos pohar illetve tányér kerult bele, mindket alkalommal 7-10 másodpercre, es úgy néz ki hogy muködik nem károsodott.

De lehet hogy ez utólag mutatkozik meg?

Baratom mondta h veletlen volt habar neki is vn otthon mikrója es otthon ilyet nem tesz , szerinte túlaggódom


dec. 29. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elképesztően túlaggódod. Nem szabad fémet tenni a mikróba, de nem feltétlenül megy tőle tönkre, pláne azonnal és nem lesznek rejtett, maradandó hibái sem.

Volt olyan dinka kollégám, aki állandóan kanállal együtt mikrózta az italait és évekig nem lett tőle baja a cég konyhájában lévő mikrónak.

dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%

Valamelyik típus használati utasításában konkrétan leírták, hogy a csirke lábát tekerd be alufóliával, ha nem akarod, hogy megégjen.

Ha érted.

dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

fateréknál kb 25 éves a mikró. Az kapott rendesen az élettől amig még gyerek voltam. Raktam bele mindent is. Mégis kibírta. Még most is működik.

Cégnél is megkínoztunk egy selejtezett mikrót. Hát amiket abban "melegítettünk" azt átlag háztartásban nem találod meg. Az is kibírta. Egész nap járattuk, olajos esztergaforgács, fémdrót-csomó, kulcscsomó, csillagkulcskészlet, acélbetétes cipő, marék csavar, szeg, egy kupac plomba, wickman biztosítékok, stb... mindent amit találtunk azt beletettük :D Villogott mint az Isten nyila.

15 másodpercnyi csíkos tányértől semmi baja nem lett. Amúgy lehet már nincs is fém azokban a csíkokban mint a békebeli tányérokon.

dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
dec. 29. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mégis baja lenne, az egy biztosíték cserével orvosolható.
dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Tegnap nem részleteztem, de sokan félreérthetik ezt. Ha van benne étel is, ami elnyeli az energiát, nem jelent problémát egy kis fémtárgy. Egyébként is nagyob veszélyben lehet a fémcsíkos edény, ha esztétikailag károsodik, a mikrosütő csak "röhög" rajta.

Évekkel ezelőtt vettem valahol mikrózható mirelit pizzát.

Mint kiderült, egy speciális papírtányér volt alatta, ami egy perforált fémréteget is tartalmaz.

Külön figyelmeztetéssel, hogy az kell alá!

Hasonló a dobozos italok fémrétegéhez, csak lyukacsos.

Ennek szerepe, hogy a mikrohullám ezt a réteget felforrósítja, így süti meg a pizzát.

Tehát ez egy normális dolog, nem árt a készüléknek.

dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte ki van zárva, hogy az arany volt. Ha mégis, akkor azt az edényt nagyon gyorsan rakjátok be a bankba, mert elképesztően sokat ér. Inkább csak arany színű festék.
dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De fémes a festék! Nem igazi arany persze!
dec. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!