Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy vízforralónak mennyi az...

Egy vízforralónak mennyi az élettartama?

Figyelt kérdés

vettem kb másfél-két éve egy Sencor vízforralót: [link]

Ez lenne az. A szüleimnél élek, de nyárikonyhában (1 szoba+ konyha+ fürdő), le van vezetve a melegvíz, de kell vagy 5 perc, mire elkezd langyosodni itt, télen mégtöbb. Mivel elektromos bojlerrel van melegvíz. Így ezt a vízforralót használom mosogatáshoz, vízmelegítéshez, stb, kb 2-3 naponta 3-5x 1.5L-t melegítek vele. Gyakran ecetezem, hogy ne legyen vízköves. De ilyen használat mellett mennyi az élettartama? Mert néha csinál olyat, hogy vízforralás után kattog párat.


jan. 14. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy évekig működik, lehet, hogy 1 év után tönkremegy. Nincs meghatározott élettartama.
jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Scarlett ment tönkre pár napja.

A tiedéhez hasonló igénybevétel mellett kb. 4 évet bírt ki.

Most is fűt még, de nem kapcsol ki automatikusan ha felforrt a víz. Vagyis kis kényelmetlenséggel lehetne még használni,de vettem egy másikat. Ez meg marad tartalék.

jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy bonyolult szerkezet, így akár évtizedekig is működhet.
jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én is így mosogatok :D

Az enyém kenwood, a metróban vettem, 2010-ben. 🤷‍♂️

jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 10 évig bírta, beégett a kapcsolója. 3500 Ft volt bele az alkatrész.
jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2000-es évek elején vásároltam vízforralót, azóta is működik.
jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

„Mert néha csinál olyat, hogy vízforralás után kattog párat.”

Lehűléskor az anyagok kissé összehúzódnak, de a hőtágulások nem egyforma, ettől lehetséges a kattogó hang.

jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
végtelen. az egész 1 db vas meg egy drot, az sose fog tönkremenni normál használat mellet.
jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Faék egyszerűségű termék. Amíg jó a fűtőszál, addig nem igazán lehet gond. Több évtized akár.


Persze bármikor elromolhatnak, de a többségnek nem igazán lehet gondja.

jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A bekapcsológombja szokott kattogni, ilyenkor várnom kell 5 percet, és újra működik. De sokszor a forró vízforralóba beleengedem a hideg vizet, ez árthat neki?
jan. 14. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!