Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha a mosógépet nem a hideg,...

Ha a mosógépet nem a hideg, hanem a meleg vízhez csatlakoztatom, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

A gyerekek miatt rengeteget kell mosni. A villanyszámlánk horror.

Ha rákötöm a központi (távhő) meleg vízre, akkor tönkre megy a gép?

Vagy a ruhák?

Tudnék ezen spórolni?



#mosógép #takarékosság #melegvizes mosás #üzembiztonság
jan. 26. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Mit ír erről a gép leírása? Nem tiltja? Akkor rákötheted.
jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem találtam erre vonatkozó utasítást, lehetőséget.
jan. 26. 22:27
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy mi fszom horror villanyszámlátok van egy házban, ahol nincs villanytűzhely, nincs elektromos bojler, nincs elektromos fűtés... ott nem a mosógép viszi fel. Nálunk folyamat megy a bojler, 2 naponta főzünk hagyományos elektromos főzőlapon, rtx 3090-nel gamelek, 0-24 megy a szerver, és 10 ezer a villanyszámla. (Meg még megy a fűtéskeringető is a kazán+radiátorokhoz...)
jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Napi 2 mosás, villanytűzhely/sütő, 2 hűtő+1 fagyasztó, 3 TV, vasalás, hajszárító 6 főre, mosogatógép, kávéfőző, világítás stb.
jan. 26. 22:32
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Számítsd ki, melyik kerül többe-- a villany, vagy az elhasznált melegvíz.
jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Nem ajánlott.

De nem is biztos, hogy spórolnál, mert a mosógép hideg vizet is használ, pl. az öblítéshez. Így jóval több meleg vizet fogyasztanál.

Meg a ruháknak sem biztos, hogy jó a melegvizes öblítés.


Inkább az egyik hűtőtől kéne megválni vagy takarékosabbra cserélni.

jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
8 éve, amikor elromlott benne a fűtőszál, átkötöttem a melegre. Azóta is így működik. Már el is felejtettem.
jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Bőven elég mindent 30 fokon mosni. Ez megoldás a nagy áramszámlára…

A ruhák 70%-át max 30/40 fokon lehet mosni… ha rákötöd a 60 fokos melegvízre, mi lesz?

jan. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

Ahogy az előbbi is írta bőven elég 30 fokon mosni, főleg ha vasalsz is. Másrészt nem kell a ruhákat minden nap kimosni, ezt csak az USA-ban csinálják valamiért. Ami nem fehérnemű, azt el lehet hordani egy héten többször is (persze ha büdös vagy koszos akkor szennyesbe vele). Én pl. simán végig tolom a heti munkábajárást egy nadrággal és egy pulóverrel, a pólót cserélem le ha büdös (nyáron muszáj). A 30 fok különösen elég akkor ha vasalsz, mert az elegendő mértékben fertőtlenít.

Hajat sem kell mosni mindennap szerintem, de ez már nagyon szubjektív.


Elnézést ha kioktató voltam, nem állt szándékomban. Ha mindennap talpig sárosan jönnek haza a gyerekek, és utána még az udvaron is összekoszolják magukat, akkor persze vedd úgy hogy nem mondtam semmit.

jan. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
7 személyes háztartásod van ? kérdező.
jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!