Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Csillámlap nélkül is szikrázik...

Csillámlap nélkül is szikrázik a mikró?

Figyelt kérdés
Van egy régi, grilles Daewoo mikróm(Daewoo KOG-3685), és tegnap elkezdett szikrázni. Egy nagyon picit meg van égve a csillámlap. Kivettem, szárazon át töröltem, de ugyan úgy szikrázik csillámlap nélkül is. Ez így már menthetetlen? Vagyis nem gazdaságos a javítása? Előre is köszönöm a válaszokat.

#Csillámlap nélkül is szikrázik
márc. 11. 20:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiszedtem a magnetront, de semmi égésnyom nem látható rajta.
márc. 11. 20:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne semmi, ami elnyelje az elektromágneses sugárzást, akkor szikrázik. Tegyél bele legalább egy pohár vizet ha kipróbálod.
márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De ha üresen beindítom, akkor sem szokott szikrázni. Legutóbb egy LG mikróm volt aminek hasonló volt a problémája, de ott kiszedtem a csillámlapot és beindítottam üresen, de semmi szikra nem volt. Nyilván nem egyformák. Igazából arra akarnék kilyukadni, hogy ha vágatok hozzá új csillámlapot, akkor megoldódik-e a probléma. Mert ha nem, akkor feleslegesen fogok vágatni 3200 forintért.
márc. 11. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekünk is ilyen. Annál azt volt a baj, hogy kezdett szétégni a magnetron, és van rajta ez a kis cső, ami kezdett lekonyulni.

[link]


Elvileg ez bocsájtja ki irányítottan a mikrohullámot a sütőtérbe, de mivel lekonyult, így nem csont nélkül a lemezből kivágott ablakon, hanem annak szélét érintve érkezett. Itt égett meg a csillámlap is, és az ételnek is fura íze volt.

márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Ez az én magnetronom:


[link]

márc. 11. 21:03
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Csillámlemez nélkül normálisan működnie kell, például egy pohár vízzel is, miután a csillám egy szigetelőanyag, magát működést nem befolyásolja, csak a fröccsenés ellen véd.

Ha mégis szikrázik az már kínos problémák forrása.

Mellesleg láttam olyan Samsung mikrosütőt, amiben csillám helyett egyszerű fehér műanyag lap volt csak (spórolás). Igaz, hogy ráégett az olaj, cserélni kellett és csillámot raktam be inkább.

márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát belül a lemezen volt egy kis égésnyom pont szembe a magnetron csővével, és azt most távolították el. Miután levettem a magnetront, én azután vettem észre.
márc. 11. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Nade várjál te, ez így nagyon gáz. A mikróban nem a konnektoros 230V van, ami már azért szintén meg tud bszni, hanem 2000V felett járunk!!! Ember!! Értesz hozzá? Semlegesítetted a szuperkondentátort?

Persze, akkor semmi ellenvetésem, de a kérdésből ítélve vannak kétségeim. Tehát a mikróban turkálni ÉLETVESZÉLYES!!! Ne szerelgess ki magnetront, meg ilyeneket ne csinálj!


Vidd szervizbe, vagy vegyél másikat.

márc. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nagyfeszültségű, kis kapacitású kondenzátor van a mikrosütőben, klasszikus metál-film, paralel 10 MΩ kisütőellenállással általában, ami lassú kisülést tesz lehetővé.

Szuperkapacitás más fogalom (alacsony feszültség, nagy kapacitás, másfajta felépítés, más funkció):

[link]

márc. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!