Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kávéfőzőt ajánlanátok?

Milyen kávéfőzőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem kávét inni. Rájöttem, hogy szeretem a kávé ízét feketén, cukor nélkül. Viszont nem szeretem az espresso-t és a nagyon rövid kávékat. Egy bögrével szeretem inni.


Munkahelyen van egy 500.000 körüli gép, ami tud nekem ilyet csinálni :D, de azt otthonra nem szeretném megvenni.


Otthon próbálkoztam Mokat pot-al, mert talán ezzel a legegyszerűbb neki kezdeni, de ez majdnem espresso erősségű, rövid kávékat csinál. Így is finom, de nem ezt preferálom.


French press-t is próbáltam. Ez is jó, de túlságosan sok vele a munka.


Szeretnék otthonra is egy kávéfőzőt, de valószínűleg soha sem fogok vele tejetgőzőni vagy espressot csinálni. Szimplán csak bögre nagyságű kevésbé erős kávét akarok csinálni.


Milyen kávéfőzőt ajánlatok?


Családon belül a legolcsóbb szarvasira esküsznek. Ennél azért picivel jobbat akarok, de nem is akarok olyan extrákért feltétlenül sokat fizetni, amiket úgy sem fogok használni.


Elsőnek vettem egy moka pot-ot, amit egyszerű használni, de számomra picit túl kevés és erős kávét csinál.


Otthon volt már egy french press, amivel szintén kipróbáltam a kévá készítést és teljesen jó rá. Ezzel már tudok nagyobb mennyiségben csinálni kévét



ápr. 8. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Kávégép fétis van kialakulóban, úgy látom. A hosszú kávé az eszpresszó forróvizes higítása. Semmit sem kell csinálnod, csak a lefőzött eszpresszót forróvizzel, ízlés szerint higítod. A profi barista is egy alap kávéból csinál mindent.
ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg filter vonalon próbáld ki a V60-at vagy egyéb hasonló papírfilteres megoldásokat pl. Kalita Wave, Chemex. Ezzel is megoldható a bögrés kávé készítés.
ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

Ha nem akarsz forralós, gőznyomással működő Szarvasit, akkor vehetsz vízpumpás Szarvasit, vagy sok más hasonló konstrukciót, ami nagyobb nyomáson vonja ki az anyagokat és kíméletesebb hőfokon (vagy inkább még az elvárt 92 °C-ot sem képes hosszan tartani, ahogy átfolyás közben hűl a bojler).

Utána rájössz, hogy túl sok vele a pancsolás, ezért veszel egy automatát.

Megjegyezném azonban, túl hosszúra nyúlt extrakció során nem kívánatos anyagok oldódnak ki, csersavas lesz a kávé, nem olyan jó az.

[link]

ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
otthon egy DeLonghi PrimaDonna van, a meloban meg Jacobs Douwe Egbertstöl valami gep. az otthoni az darälos, a ceges meg koncenträtumot hasznäl
ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kapszulás semmiképpen nem pálya?
ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

#5 A kapszulás kávé a tintasugaras nyomtató konyhai megfelelője: csak az idióták veszik, mert környezetszennyező és nem gazdaságos. A kávéfőzőt szándékosan gyártási költség alatt árulják (ahogy a tintás nyomtatót), hogy utána a méregdrága kapszulán (mint a nyomtatónál a tintán) hozzák be a pénzt.


Kérdező: vegyél egy (akár használt, felújított) darálós gépet, amin be tudod állítani, hogy rövid vagy hosszú kávét szeretnél.

ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó a kapszulás is, nincs azzal baj. Környezetszennyezés az amikor a gyárak szærrá ontják a műanyag termékeikkel a boltokat, szærnak rá, téged meg rávesznek, hogy gyűjtsd szelektíven és utána kiderül, hogy sok fajtát nem is lehet újrahasznosítani.
ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Ha a környezetszennyezést félretesszük, a kapszulás akkor is méregdrága. Egy kapszula alsó hangon 80-100 forint, de inkább több, míg darálóssal kihozol egy csészét 40 forintból.
ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: Ezzel már nem tudok vitatkozni, ez így van.
ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"A kapszulás kávé a tintasugaras nyomtató konyhai megfelelője: csak az idióták veszik" - köszönjük Emese!
ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!