Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes direkt kávéfőzőkhez...

Érdemes direkt kávéfőzőkhez való vizet használni az aquaclean szűrővel rendelkező philips lattego gépekhez vagy csapvíz is megteszi mivel úgyis az lenne a szűrő lényege , hogy megszűri és nem hagyja , hogy vízköves legyen a gép Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha biztosra akarsz menni, akkor csak lágyvízzel használod. Én a kapszulásomhoz csak azt használok.
ápr. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az egy vagyonba kerül! Veszel 5L-es DM desztillált vizet és visszasózod. Szódabikarbóna és keserűsó kell csak hozzá minimális mennyiségben. Ha tudsz várni hétvégéig, addigra megkeresem a táblázatot.
ápr. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
teljesen jó a sima víz természetesen hisz arra van tervezve. a szűrőt évente cseréled azt jó. nekem a 300 ezres gépemmel nem volt semmi gond.
ápr. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

Az AquaClean szűrőbetét lényegileg ugyanaz, mint a kancsós szűrőbetét, csak kevesebb töltet van benne, mint a kancsós ovál betétekben például.

- Aktív szén, ami kellemetlen aromákat, klórt megköti.

- Ioncserélő gyanta, ami a vízkövet képező Ca / Mg ionokat lecseréli.

Amikor a gépet beüzemeled, vízkeménységet beméred a mellékelt indikátorral. A gép szoftverében ezt beállítod.

A gép 8-szor fog figyelmeztetni, hogy tegyél be új betétet, utána kéri csak a vízkőmentesítést.

Ha nem teszel be új betétet, illetve ezt a géppel nem közlöd, vízkőmentesítést fog kérni. Mivel itt nincs RFID-betét, a gép rád tud csak támaszkodni, amit beállítasz és vízkövet sem tud érzékelni.

Egy betét névleges kapacitása 3 hónap vagy 95 liter.

Ha ezen betétek helyett kancsós víztisztítót használsz, vagy konyhai reverz ozmósis szerkezetet, szerintem célszerűbb mellesleg, úgy még a víztartályban sem ül le a vízkő.

ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Aktív Szál ***** válasza:
48%

Én 6 éve használok egy Philips darálós gépet, szűrő nélkül. Mindig sima csapvizet töltöttem bele és nálunk elég kemény a víz. Az összes csaptelep és minden halál vízköves, a 6 év alatt egyszer kellett nagytiszítást végezni, mert alig folyt a kávé a gépből, illetve cserélték a szivattyút. Egyéb iránt a rendszeres vízkőmentesítést megcsináltam, mikor jelezte a gép, de azt sem a méregdrága eredeti Philips folyadékkal, hanem egy olcsóbb fajtával, aminek a gyártója viszont garanciát vállal a hatékonyságára.

Szerintem szűrővel sem lettem volna sokkal bentebb.

ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Érdemes kipróbálni csapvízzel meg lágy vízzel is, van mikor ízben is érezni a különbséget.
ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
40%
Én desztillált vízzel használom, AquaClean nélkül.
ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én semmilyen speciális vizet nem veszek, viszont van egy egyszerű szűrős kancsóm. A kávéfőzőbe csak a szűrt vizet használom. Sose lett még vízköves. Mielőtt nem használtam a kancsót, havonta szinte teljesen eldugult. Nálunk nagyon kemény a víz.
ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van a táblázat:

[link]


Baking soda = Szódabikarbóna

Epsom salt = Keserűsó


Ez 5L desztillálvízhez van számolva. Bármelyik sort használhatod. Akár kísérletezhetsz is vele, hogy érzel-e ízkülönbséget.


Fontos, hogy a desztillált víz DM-es legyen, mert az laboratóriumú minőségű.


Veszel egy olcsó kínai ékszermérleget Amazon-ról, ami tud századpontosságú kijelzést.


Elmész a gyógyszertárba és kérsz szódabikarbónát, keserűsót. Filléres tétel és az a mennyiség, amit hozzádvágnak egy életre elegendő, hacsak máshoz nem használod fel.


Ha számít a tudat is, akkor nyugodtan számolj utána, hogy mennyit spórolsz meg a keveréssel. Aki tud ennél olcsóbb megoldást, azt megtapsolom, mert nincsen.


Persze ettől még nem árt évente vízkőtleníteni a kávégépet, de azt gondolom, hogy az így már elhanyagolható költséggé válik.


Szűrőpatront így már nyilván nem kell használni a kávégépben.


Ha a kávégép adott számú főzés után kéri a vízkőtlenítést, akkor egyszerűen futtasd le a programot anélkül, hogy valóban tennél bele vízkőtlenítő folyadékot.

ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az az öt lepontozó meg szégyellje magát, nekik ezt tudom mondani!!
ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!