Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Anyagi szempontból megéri...

Anyagi szempontból megéri mosogatógépet venni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam sok vizet meg lehet vele spórolni, meg mosogatószert is kevesebbet használ, viszont áramot is fogyaszt, tehát nem lesz-e nagyobb a villanyszámlán megjelenő többlet, mint amennyivel kevesebb lesz a vízdíj?
2010. dec. 8. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
igen de el kell kerülni a 60 fokos programokat(-30%energia), nagyjából lesikálva kell bepakolni a szennyest(nem dugul=nem kell javítani), és nem kell bedőlni a 66-féle drága szagosítót-géptisztítót-5 az egyben tablettát árusítő cégek reklámjainak(mindig akciósan veszem a legjobb cég alaptablettáját)
2010. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
számolj!! vizet spórolsz,de a gép ára elviszi a spórolást. inkább kényelmi szempontok miatt kell a gép.
2010. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát a gép ára csak megtérül ha működik egy jó 10 évig, ami azért még mai fogyasztói társadalmi körülmények között is elvárható.
2010. dec. 8. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerübbet vedd ne legyen ledes kijelzője és sok programja.A mienk egy Elektrolux 4 programja van de csak egyet használunk a komplett előmosogatásos programot.Van úgy hogy napi 3x is megy 17! éve vettük azóta semmi baja nem volt. A kosár müanyag görgőtartói öregedtek meg és töredeztek el.Szervízben rendeltem hozzá alkatrészt és házilag 10 perc alatt kicseréltem.A Ledes kijelzők romlanak el leggyorsabban szervízesek mondták.Mosogatóport a legolcsobbat a DM-be veszem 2 kg 1000Ft 2hónapig elég!
2010. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! :)
2010. dec. 9. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van, de szerintem drága bele az a kocka amivel mosogat. A Dm-be lehet kapni hozzávaló tablettát.

kb 4ezer Ft egy 100db-os. Tehát 4ezeré 100-szor mosogathatsz.


Szerintem drágább mintha kézzel mosogatnál.

Meg sokszor még ezt-azt pl nagy lábost ami aljára odatapadt a tészta, vagy ilyesmi ez nem tudja elmosni, mert ez csak vízsugárral mos.


Meg pl én sokszor volt, hogy beindítottam, aztán lejárt és elfelejtettem egyből kinyitni. Így ilyenkor a meleg párás levegőben álltak még a cuccok órákon át, emiatt nekem idővel néhány evőeszköz megrosdásodott :)


De attól függetlenül kényelmes.

Csak bepakolod, aztán ha végez, kipakolod és kész.


Meg néha el is dugul, mert alul van egy ilyen lefolyója és olyankor nem mosogat szépen, akkor azt ki kell tisztítani. Szóval még ezzel is van valamennyi macera.

2010. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a legdrágábbat megvenni. A Lidl-s legegyszerűbb pl. 499.- és 30 db.Pont olyan jó, mint a Somat és Calgonit, ugyanis ezeket is nagy cégek gyártják, csak nem kell a márkanevet megfizetni, ezért jóval olcsóbbak.
2010. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
DM-be 1000FT-ért 1kg mosogatóport lehet kapni.több hónapig is elég!! Sóra jó a konyhasó is de kb.minden negyedik legyen a mosogatógépsó a DM be az is olcsó!
2010. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!