Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit jelent az, hogy egy...

Mit jelent az, hogy egy hűtőszekrény automata leolvasztású, és mi a különbség az automata leolvasztás és a no frost rendszer között?

Figyelt kérdés
Csak mert most vennénk hűtőszekrényt és tanácstalan vagyok!
2009. jan. 29. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok szakember, csak nemrég vásároltunk mi is. A nem automata rendszer hütö része idönként felfagy, több centis jégréteg képzödik rajta, ami csökkenti a teljesítményt. Az automata ezt nem engedi, leolvasztja magának, amikor szükséges, és egy tárolóedénybe gyüjti a vizet, amit néha üríteni kell.
2009. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Így van, ahogy az előző válaszoló is írta. Érdemes mindenképp automata leolvasztósat venni, mert annak a hátsó fala nem jegesedik be. A gyűjtőedényt nagyon egyszerű leszedni, egy pattintás az egész. Viszont ez a funkció csak a hűtőtérben működik. A fagyasztó részt, ugyanúgy le kell időközönként olvasztani.
2009. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyival kiegészíteném, hogy önleolvasztósat és egyben no frostosat vegyél. Önleolvasztósat leírták előttem, no frost pedig azt jelenti, hogy a fagyasztó részében lévő hús miegymás úgy fagy meg, hogy nem képződik rajta jégréteg, és a hűtőn sem, tehát nem kell soha leolvasztani a fagyaszót részét sem, mert nem kell mit leolvasztani.

Még egy dolgot hozzátennék. Az önleolvasztós hűtőket nem tárolhatod hideg helyen, vagyis min 12 foknak kell lennie ott, ahol tartod. Én úgy jártam, hogy a hűtőm egyszer csak megállt. Hívtam a szervízet, első kérdés, fűtött helyen van e hűtőm. Mondom nem. A spájban tartom, ahol értelemszerűen nincsen fűtés. Erre mondja nekem, hogy próbáljam meg felfűteni a spájzot 15 fokra, és hogy elolvastam e a használati utasítást. Bevallom, nem olvastam el, álmomban sem gondoltam, hogy egy hűtőre fűteni kell. Mit ad isten, hőmérséklet felment 12 fokra, hűtő el is indult, azóta sincs semmi baja. Utána kérdeztem a szervizest, hogy tavaly télen akkor miért nem állt meg, és mondta, hogy tavaly lehet hogy sokkal enyhébb volt a tél, illetve többet használtam a konyhát, ami nem engedte a hőt leesni 12 fok alá. Tény, hogy idén télen volt olyan, hogy a spájzablakot nyitva felejtettem.

DE egyébként tényleg csak jót tudok elmondani ezekről a hűtőkről. Ja, az enyém két kompresszoros, ami nekem azért fontos, mert hétközben van , hogy teljesen üres a hűtőm, és így ki tudom húzni, vagyis nincs használatban, a fagyó viszont ugyanúgy tud menni. Ja, és antibakteriális szűrőset válassz, a zöldség, gyümölcs, sokkal tovább megmarad, és nem rohad meg, max összefonnyad.

2009. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!