Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép, csapágycsere, ugyanaz...

Mosógép, csapágycsere, ugyanazok a tünetek. Szétmehet a csapágy egyetlen mosástól?

Figyelt kérdés
Már írtam ki kérdést, mert csörgött-zörgött az automata mosógépem, és tegnap úgy tűnt, megoldódott a probléma. A dobban, a belső csapágynál elkopott a szimering, szétment a gyűrű és a csapágy is. Mindez cserélve lett (a gyűrűt direkt esztergáltattuk). Lement egy mosás, de a vége felé már kattant párszor ugyanúgy. Ma meg megint minden dobinduláskor kattan ugyanazzal a fémes hanggal. Teljesen tanácstalanok vagyunk. Férjem szerint nem mehetett szét a vadiúj (de egy ideje tárolt) csapágy. A szerviz 17 ezer lenne, nem telik rá (és ők még gyűrűt sem cseréltek volna).
2011. jan. 18. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Saját élmény...

Előltöltős/INDESIT/ gépünk van. Az előltöltősök hátránya, hogy a forgó dob csak egy oldalon van csapágyazva -ergo- nagyobb a hibalehetőség. Szerencsére saját magam meg tudom javítani, ami nem kevés kiadástól kímélte meg a családi kasszát, -csak az alkatrész ára került pénzbe. Tavaly -egy éven belül- kétszer kellett szimmeringet ill. csapágyakat cserélnem. Tapasztalatom szerint a "hitvány" alkatrészek is befolyásolják a sikeres-tartós megoldást. Márkás (SKF) csapágy+szimmering sem tartott tovább két hónapnál! Most /lassan fél éve/ orosz csapágyakkal+ no-name szimmeringgel gond nélkül megy a gép. A megoldás mindenképpen az lesz, hogy -idővel- le lesz cserélve a gép felültöltősre. Annál ugyanis a forgó dob két oldalon van csapágyazva,-ergo- jobban bírja a terhelést.

2011. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tárolás nem árthat a csapágynak. Nekem 30, 40 éves "uj" csapágyaim vannak, lezsírozva, az eredeti csomagolásban. Tudod, csodák nincsenek, újra szét kell szedni, és megnézni, mi okozza a bajt. Gyanús nekem ez a minden dobfordulatra előjövő zaj. Nem lehet, hogy maradt valamilyen alkatrész, csipesz, szerszám, bármi, ami a fűtőszálba beszorult, és a dob zörgeti, fordulatonként. Próbáljátok meg a dobot kézzel forgatni, féloldalra elhúzni. Ha lötyög maga a dob akkor csapágyhiba.
2011. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most én meg ott tartok hogy ki kellene ütnöm a régi csapágyakat mert kettő van benne.De valahogy bele van égve vagy mi?A mosógép az LG, 8 éves.
2012. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szetmehet a csapagy egyetlen mosastol? nekem az 1 honapos gepem lehet,hogy csapagyas,mert a dob forgataskor nyikorog.

7 kilos gepbe 2 kilo agynemut szabad csak tenni,de keson tudtam meg. es tele tettem. lehet,hogy attol?

amugy a tele azt jelenti,hogy 80-90 szazalekig volt tele a dob.

2014. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hasonló problémával küzdök én is. Candy Aquamatic mosógépbe úgy beleégett a belső csapágy, hogy lehetetlen kiütni, meg sem mozdul! A külső csapágy gond nélkül kijött. Valószínűleg vennem kell egy egész üstöt (vagy a hátsó felét) csak még nem sikerült olyan bontót találni ahol árulnák. :(
2014. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!