Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » HŰTŐSZERELŐK! Fagyasztó...

HŰTŐSZERELŐK! Fagyasztó ládámat mikor lecsukom nem ad ilyen "szivó" hangot, miért van ez?

Figyelt kérdés
ez egy 300 literes fagyasztó láda, és mint tudjuk mikor lecsukjuk egyből nem lehet kinyitni mert olyan mintha az ajtót valami oda szivná és hasonló hangot is ad , a kérdésem az hogy ez mi? mi müködteti ezt? Ez azért fontos nekem mert mostanában már nem ad ilyen hangot mikor lecsukom.. és lecsukás után egyből kilehet nyitni.. Mi müködteti ezt? Javítható? Télen fagyaszt rendesen és nincs vele gond, de nyáron kigyullad a piros led és olvad a gépezet
2011. márc. 4. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor még jó (új), légmentesen zár a tömítő profil, és a nyitás során bekerült levegő a bennlévő árutól gyorsan hűl és (jártál fizikaórára?) lecsökken a nyomás, vákuum keletkezik, ettől nem lehet kinyitni.

Az, hogy kigyullad a piros LED azt jelzi, már nem hűt megfelelően, nincs meg a megkívánt hőfok, áru károsodik.

A hűtő hibás, szakember kell neki, nagy valószínűséggel egy sima karbantartással nem orvosolható.

2011. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ajtógumit kell cserélned!Lehet hogy a kompresszor már kicsit "fáradtabb" az enyém 25 éves ha leolvasztom elég lassan hűti le magát,de ha már lehült tartja a hőt!! Gumit cseréld le!!
2011. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen ládád van?... Itt a Gorenje árlista,mérd meg a tiedet,nézd meg,kb mire számíthatsz !


[link]

2011. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor kinyitod, bejut a meleg levegő, ami amikor becsukod, lehűl, és összemegy,

(hőtágulás)és vacuum keletkezik. Ezért nem tudod egyből visszanyitni. Ha vissza tudod, akkor a szigetelés már nem jó, mert falsot kap, és így folyamatosan szökik a hideg. Ezért olvad a géped. Cseréld ki az ajtó vagy tető (nem tudom álló, vagy fekvő ládád van-e.

) szigetelést.

2011. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 21.13. Orczy háztartási gépalkatrészboltban érdeklődj. Jól ellátott bolt.
2011. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hello, köszönöm a hasznos válaszokat, valóban milliméteres rés látható ha levancsukva... meg ezt a gépet örököltem... és az előző gazdálya mindig a tetejére pakolt... szal az ajtajára. Egyébként ez egy fekvő gorenje international, és az az érdekes hogy ha ez a szigetelés mágneses akkor nem értem mert ez ha levan csukva a szigetelés nem fémmel érintkezik hanem műanyaggal....
2011. márc. 5. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:

A "ládák" ajtóprofiljában nincs mágnes...

Mielőtt nekiállsz gumit cserélni, terheld meg Te is az ajtót, hogy zárjon, mert könnyen lehet, nem szigetelés hibája van.

Ha megterhelve (azaz tényleg becsukva) jó, akkor cserélj gumit.

Gorenjék szigetelése el szokott "fáradni", vizet szív magába, az meg már igencsak nem szigetelőanyag, ezért kevés az eredetileg megfelelő hűtőteljesítmény.

Még akkor is lehet tenni valami, de tudni kéne ténylegesen mi a baja.

2011. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!