Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem akar leállni a...

Bandita79 kérdése:

Miért nem akar leállni a kombinált hűtő ha elérte a beállított hőfokot?

Figyelt kérdés
Hőfokszabályzó csere után rosszul lett visszakötve, de már ezt is javítottam. Gázhiány nem lehet, mert a dér ráfagy a hűtőtér hátoldalra belűről 1-es fokozaton. A höfokszabályzó nem gyártáshibás, mert le lett tesztelve a fagyasztó segítségével.
2011. ápr. 7. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A hőfokszabályozón belül van két állítócsavar, azon kell állítani, úgy tudom.
2011. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha hozzányúlsz, mehetsz a boltba újat venni.
2011. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az állítócsavarokat inkább hagyom, tudom merre vannak, de ahhoz nem értek. Én arra gondolok, hogy talán akorábbi villamos elkötés okozott olyat, ami produkálja ezt a jelenséget. Egyébbként az ajtótömítő gumi mellet is van rés, de az alkatrész csere előtt nem jelentet problémát.
2011. ápr. 8. 04:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezeknél a hűtőknél olyan szabályozás, hogy bármelyik fokozaton le kell jegesedni a hátlapnak, aztán visszaindulás előtt leolvad, ettől automata.

A hőfokszabályzó érzékelője el kell hogy érje a kikapcsoláshoz legalább a -11 (van ahol -15) fokot.

Biztos az eredeti helyére és úgy került vissza, ahogy volt?

Az érzékelőről beszéltem!

2011. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mint ahogy az előttemlévő is írta, ezek automata leolvasztásúak, tehát jegesedni kell , nem deresedni. Sajnos a mi hűtőnk is "csak" deresedett, és nem kapsolt ki. Motorcsere lett a vége. Nem tudja elérni a kikapcsoláshoz szükséges mínusz 10-15 C fokot (majd plusz 5-10 foknál kapcsolna vissza, miközben leolvaszt), így állandóan megy, emiatt deresedik. Érdekes, hogy ilyenkor túlhűt a hűtő, pedig elment a gáz, vagy motorcserés. Sajnos én is a szabályzóban kerestem a hibát, vettem egy újat, ezzel 4 ezer forintot kidobtam az ablakon. A motorcsere 32 ezer forintomba került, de nekem megérte, mert egy nagyon jó állapotú kétmotoros Zanussi lehel hűtőről volt szó. Úgyhogy sajnos ha nem fagy, hanem deresedik, akkor vagy elment a gáz, vagy hibás a motor.
2011. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hőfokszabályzó vége látható módon van felerősítve vagy egy csőbe van bújtatva?

Mondanám, hogy mérj egy tapintóhőmérővel az ominózus helyen hőmérsékletet, de valószínűleg nem rendelkezel vele, a bújtatós változathoz is létezik "dróthómérő".

2011. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznosnak számomra, kevés a hűtős tapasztalatom. Először is korábban a hőfokszabályzó kapillárisa eltörött a leszorító tányér alatt, amivel a hátlaphoz fogadták, ezért kellett cserélni. Tapintó hömérőt tudok szerezni és az adott értékeket meg tudom mérni, de lehet, hogy nem szükséges, ugyanis a hűtő ajtaja nem zár rendesen, és ezt korábban is említettem a tulajdonosának, hogy gondot jelenthet. De ami igaz, szabályzó csere előtt így ment a készség. Minden esetre rámérek a hőfokra, mert abból már lehet következtetni, hogy gázhiány, vagy kompresszor motor hiba.
2011. ápr. 11. 05:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébbként a szonda, az eredeti helyére lett újból felfogatva (látható helyen van) a hátoldalra egy műanyag tányér segítségével. Ebből kifolyólag álltam érthetetlenül, hogy miért nem akar ismét rendesen működni. A tulajdonos elmondása szerint egyszer használat közben azért leállt, de szerintem azt a motorvédelem produkálta és nem az, hogy elérte a beállított hőfokot.
2011. ápr. 11. 05:57
 9/9 anonim ***** válasza:

SANK válasza:

Én a 04-09 15:36 vagyok. Én a Vaterán vettem a szabályzót, az maardt benne motorcsere után is, tökéletesen működik már egy éve. De az eredeti is jó, mivel nem az volt a hibás (sajnos).

2011. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!