Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen márkájú fényképezőgépet...

Milyen márkájú fényképezőgépet vegyek? Ami nem túl drága, de jó képeket csinál. Legalább hány megapixeles legyen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A megapixel-szám nem annyira számít, ne azzal foglalkozz.

Ha olcsón akarod megúszni, kompaktot kell venned. Én a Panasonicot ajánlom, ők már az olcsó gépeikbe is raknak optikai képstabilizátort, ami csökkenti a kép bemozdulásának a lehetőségét, azáltal jobb képeket tudsz csinálni.


Egyébként a jó kép nem annyira a géptől függ (a mai kompaktok elég fény esetén már nagyon szép képeket csinálnak), hanem tőled. Ne sajnáld rá az időt, tanuld meg a fényképezés alapjait.


Amikor én vettem a gépemet pár éve az Extreme Digitalban, adtak ajándékba a gép mellé egy kis könyvet, amiből a kezdők megtanulhatnak jól fényképezni.


Olcsó, de jó kis gépek:


Panasonic Lumix DMC-FP1 digitális fényképezőgép, narancssárga

* 12 megapixeles felbontás

* optikai képstabilizátor

* 2,7"-os LCD kijelző

32.900 Ft


Panasonic Lumix DMC-FS11 digitális fényképezőgép, ezüst

* 14 megapixeles felbontás

* 5x optikai zoom

* optikai képstabilizátor

34.900 Ft


[link]



Ha pedig van rá több pénzed, és nem sajnálod a fáradságot tanulni, akkor olyan gépet javaslok, amelyen van teljes kézi beállítási lehetőség (záridő, blende, stb.).

2011. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajándékba kaptam egy ilyet, és igen meglepődtem - rengeteg manuális beállítási lehetőség, HD videófelvétel zoom-mal és hanggal, ha van rá keret, mindenképpen jó vétel. ( Panám van nekem is, de az nem kompakt kategória, hanem bridge. )

[link]

2011. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!