Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógépből nem megy le a...

A mosógépből nem megy le a falon lévő csőbe vezetve a szennyvíz, csak ha a kádba kivezetem a csövet. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Jelzi, hogy a szűrő el van tömődve, de mikor megnéztem, nincs ott semmi. Whirlpool mosógép.
2011. máj. 16. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs túl magasan a falicső? Nincs eldugulva?
2011. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed azt a csonkot ahova a mosógép csövét csatlakoztatod/külső szifon esetén/ találsz a tetején 1 lecsavarható kupakot, az alatt 1 golyót, ez tölti be a bűzelzáró szerepét.Ha ez a golyó leragadt akkor a szivatyú nem tudja a vizet kinyomni.Ha falban van szerelve akkor az előlapot kell lebontani és ott találod meg a bűzelzárót.

Remélem segítettem.

2011. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tudod ha a kádba teszed és szivattyúz akkor hallod ezt a hangot hogy csuhi csuhi csuhi akkor jó de a fali hülyeségbe van ilyen golyó ami büzelzáró de a gép csövébe mindig van víz szóval nem ér semmit akkor orr nem tudja ezt a hangot csinálni vedd ki a golyót belőle!!!!amugymeg dugulás van a lefolyóba szerintem probálj meg belefujni
2011. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak a pontosság végett kedves utolsó válaszoló.

Szépen szakszerűen, legfőképpen helyesen fogalmaztad meg válaszodat!! Azt viszont kifelejtetted hogy két csuhi-csuhi között a gép kiad egy hmmm-hmmm hangot is,nem lehet hogy ennek a hiány végett nem folyik le a víz? Hidd el arra a golyóra abban a "hülyeségben" szükség van. Viszont kíváncsi lennék a befújós dugulás elhárító technikádra,hogy nézhetsz ki a falra tapadva szádban egy 32-es vagy 40-es pvc csővel.

Remélem nincs harag.

2011. máj. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A golyó ott van, és nincs letapadva, tudom mozgatni, de mégsem megy le a falba a víz. Eddig működött, a csatlakozás kb. 1 m-en van, lehet, hogy a mosógép öregszik, és ilyen magasra már nem tudja felnyomni a vizet?
2011. máj. 19. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező.

Én ugyan villanyszerelő vagyok de ha jól tudom a mosógép víz kifolyó csatlakozása max 70cm-re szokták rakni, de ezt nem tudom pontosan!! Ha eddig működött akkor inkább a szivattyút nézd meg nincs e benne valami. Vagy a szűrőt vedd ki vagy a gépet elfektetve a csöveket leszedve vizsgálod meg.

Remélem segítettem.

2011. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En is ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.A külső szifonból a szerelő kivette azt a kék golyót mert azt mondta felesleges.Tegnap vettem egy új mosógépet és nem illatos a ruha lehet,hogy attól hogy nincs benne a golyó?Nem büdös,csak nem marad meg az öblítő illata.Ennek van köze ehhez?koszonom ha valaszoltok.
2018. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérdezem, hogy amennyiben a mosdó alatti részen a falba csatlakozó 32-es csőbe egy 45 fokos 32/32-es elosztót teszek, és a mosdó bevezetése után megmaradó kiálló csonkba egy mosógép csatlakozó-fogadó csonkot teszek és a mosógép csövet úgy vezetem bele, hogy alulra kialakítok egy "U" betűt, ami a búzelzáró lenne az megoldás-e a bűzelzárásra. Mert a kifolyást így nem gátolja semi.

Várnám a választ, mert én hasonló bekötés előtt állok.

2021. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!