Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a levegőionizátorral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olvastam róla, hogy hogyan működik, és hogy stresszoldó, javítja a közérzetet, csökkenti a betegségek és allergiák kialakulásának az esélyét, de nem tudom, hogy mi igaz ebből.
2011. máj. 18. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem semilyen, még nem is hallottam ilyenről, pedig elég reál beállítottságú vagyok, szeretem a műszaki dolgokat és a fizikát is.
2011. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, abból a leírásból nekem az jön le, hogy ez is valami ultrahangos szűnyogriasztóhoz hasonló hatásfokú termék lehet...
2011. máj. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az egyik rokonomnál van ilyen 200 000ft volt egy 96m2 es házba! és hááát ök nagyon szeretik! a levegö tisztitás által szerintem vannak általad emlitett hatásai,ha stresszt nem is old!
2011. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én kissé drágálltam azt a marék kondenzátort, ami kell bele... Ráadásul 650V-os kondik... inkább hagytam a fenébe, nem vettem meg 5-6000-ért az alkatrészeket...
2011. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Levegő ionizátor => 3O2 + UVC = 2O3

Ezt létre lehet hozni ívkisüléssel, lásd amit fentebb leírtak és gázkisülést alkalmazó fényforrással azaz Germicid csővel.

Az ózón (O3)stresszoldó..... Én úgy tudom, hogy mérgező nagy mennyiségben, nagyobb mennyiségben fejfájást és rosszullétet okoz, erősen oxidáló hatású.

A betegségek kialakulásáért felelős organizmusokat pusztítja oxdávióval, és az allergének nagy részét is oxidációval semlegesíti.

A néhány négyzetméter lefedésére alkalmas olcsó készülékek nagyfeszültséget használnak. A nagyobb négyzetméterekre már nem elég a nagyfeszültség, oda már gázkisülő fényforrást, azaz porbevonat nélküli fénycsövet használnak, persze úgy, hogy ne lehessen bele nézni.

A cső ára 10-25 ezer között szokott lenni.


Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez tanulságos volt. :D

rendeltem egy usb-s verziót 2 000 ft-ért. majd meglátom h milyen a hatása

a wikipédián beírtam h ionizátor és ott volt egy olyan rész, h a levegőnek mennyi az anion tartalma, és az amit rendeltem az képes előállítani 1 000 000-t egy m3 levegőben

2011. jún. 8. 08:22
 7/7 anonim válasza:
Mi a tapasztalatod?
2012. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!