Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyiket választanád (mosógép)...

Melyiket választanád (mosógép), és miért? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Két típus között vacillálunk nagyon:

GORENJE WS 50085

SAMSUNG WF0508NXWG


2011. máj. 25. 22:25
1 2
 1/12 D.O.81 ***** válasza:

Minnél egyszerűbb és kevesebb elektronika van benne annál megbízhatóbb és üzemképesebb a ketyere.

Ezzel úgy érzem mindent elmondtam.


Sok sikert!

2011. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményedet!

Akkor Te szerinted a Gorenje.. bár program meg minden egyéb alapján a digitális kijelzős Samsung az egyszerűbb elvileg.. :) Mindenesetre meggondolandó és okos gondolat..


Várom a további véleményeket azért!

2011. máj. 26. 16:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Üdv.

Az általad kiválasztott 2 gép tudásában alig van különbség. (gondolom direkt választottál így)

A Gorenje robosztusabb felépítésű, és nagyobb a betöltőnyílása. A Samsung innovációban nagyon jó, de ez egy alapmodell, ebbe nem sok jutott belőle.

Talán fontos különbség hogy a Gorenjére 3 éves gari van, míg a Samsungra 2 éves.

Megbízhatóság szempontjából nem merném letenni a voksomat egyik oldalra sem, inkább szerencse kérdése, hogy egy jó vagy egy kevésbé jó példányt fog ki. 5 évnél többet ne várj egyiktől sem.

2011. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát nem tudom nekem egyik sem szimpi de ha már ez a 2 ő ak inkább samsung de ha whirlpoolt veszel arra tudsz garit venni és 5 év gari lesz rá nekem felültöltősöm van 6 éves és semmi baja és szinte mindig megy
2011. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a további véleményeket is!


Megnéztük mind a kettőt, és a Gorenjének nem lényegesen nagyobb a betöltő nyílása (1-2 centi különbség volt talán csak), és a robosztusság is annyiban merült ki, hogy egyszerűbb a kinézete, de még talán kisebb is néhány centivel. :)

(Hiába, hogy a Samsungra kevesebbet írtak, a boltban lecentiztük, és mégis az volt a nagyobb szintén csak néhány centi eltéréssel.)


Amúgy igen, ez a kettő volt kiszemelve, mert erre most csak ennyit tudunk költeni, és ez a kettő akciós úgy, hogy 0% THM-mel elhozható.. Ha több pénzem lenne, és ami még fontosabb, hogy nagyobb fürdőszobám, akkor én sem keskenyben gondolkodtam volna, és akkor nem feltétlen ragadtam volna le ezeknél a modelleknél.. :P


A végeredmény Samsung lett. Lehet ezekre is venni további évekre garit, így az is ugyan egy szempont volt, de talán nem elsődleges.


Köszi a hozzászólásaitokat! :)

2011. máj. 28. 14:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A whirlpool-ok 5-7éves korukban adják meg magukat,persze azért ez is használatfüggő,mert nem mindegy,hogy egy 5 tagú kertesházi család,vagy 2-3tagú lakótelepi.


Igaz én az 5tagú kertesházi kategóriába tartozunk,és egy felültöltős BOSCH-unk volt,ami 3,5évig bírta,aztán programkapcsoló hibás lett, és a dobszimeringek is oda lettek csapággyal együtt. Szétszedtem,hát mondjuk a csapágy Made in Poland volt. Csak akkor Robert Bosch miért hangoztatta állandóan hogy inkább pénzt veszítsünk mint bizalmat? Hát az enyémet sikerült elveszteniük. Nem hiszem hogy egy kicsit drágább /német/ csapágy már nem fért volna bele egy 100ezres gép árába. Akkor hirtelen felidulásból vettem egy zanussi-t használtan 5000Ft-ért,és másfél éve megy,a centrije csak 400-as, de ha kell van egy kis hajdu centrink azzal utána lehet centrizni. Hát szerintem nincs az a gép,ami annyira kicentrifugál mint a hajdu.


Ha mégis gépet kéne vennem,akkor szerintem a legolcsóbbat,és bekalkulálom,hogy 2-3évente csere. Ha hetente 2-3 alkalommal mosol csak,talán akkor fog 5-évnél tovább szolgálni.



A kérdésre válaszolván: Ha csak a kettő közül választhatok,akkor inkább gorenje,

de ez nálam teljesen szubjektív

2011. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is. :)


Mi ketten vagyunk Párommal. Szerintem nagyjából heti 2-3nál többször nem fogunk mosni. (Eddig nagy mosógépben mostunk heti 1x kb Anyósoméknál.:) Nagyon pici a lakás, így ezért kellett a keskeny gépek közül keresgélni eleve. Ez a kettő volt most akciós és talán legjobb választás a többi hasonló közül.


Nagyon sokat agyaltam, de több tulajdonsága miatt is már már eleve a Samsung volt valamivel kedvesebb számomra, plusz a családban - picit messzebb - van már egy ugyanez a Samsung, ahol dicsérve van. :)


A Samsunggal szemben az egyik eladó mondta, hogy ha van több pénzünk, akkor Gorenje - mert náluk nem volt konkrét ez a típus -, akkor meginogtam afelé a márka felé, de a másik eladó meg ez a két típus közül a Samsungot mondta.. (persze biztos hűdeszakértők voltak.. ;)) Tehát maradt a megérzés, és a remény, hogy a Samsung is ellesz velünk jónéhány évig. :)

2011. máj. 28. 23:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ha szerinted baj van ezzel a válasszal, jelentsd a moderátorok felé, a probléma megjelölésével! Kérlek csak olyan válaszokat jelents, ahol a válaszoló egyértelműen rosszindulatú vagy szabályzatsértő megjegyzéseket tett, azért ne jelents választ, mert nem értesz vele egyet (ezt csupán értékeld a lefelé mutató nyíllal). Előre is köszönjük segítséged!


Ez a válasz trágár

Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

Ez a válasz rasszista

Ez a válaszadó értelmetlen dolgokat ír

Ez a válasz egy hirdetés

Ez a válasz más szempontból problémás



A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:16

Privát e-mail a válasz írójának



Hát ez marha jó úgy jártál ahogy mi amíg felujtás volt nálunk átköltöztem a tesómhoz és bosch felültöltős mosógépe volt 3 éves és nekiáltam mosni vele és neki ált kattogni előtte nekiált mosni ment 3-4 percig és leált utána eggyet végigmosott utána nekiált kattogni végeredmény programkapcsoló 35 ezer jah és a tesóm is nem 1x hivott már hozzá szerelőt annyira hanyatlik a bosch régen tök jó volt mostmneg jah és a tesóm mosogatógépe is bosch szar volt a vízlágyitórésze megcsináltatta rendes gépi regerenáló sóval volt használva és most hol mosogat hol nem és csupa vízkövesek voltak a poharai meg a fazekai volt egy családi összejövetel és lejárt az a tetü a sógornőm pakolta ki az asztalara és be volt sötétitve nem látta és elmentünk a vendégek elé haza kisötétiés és nem tudtam hogy hova sülyedjünk el nekem whirlpool a mosogatógépem és olcsóbb volt és sokal jobb na de a bosch beépitett tüzhely sütő meg tök jó lehet a mosogtatógépből is szériahiba volt nem tudom de szörnyűek ezek a semmire kellő szar gépek és némelyik szó szerint össze van tákolva ez a bosch mosógép is szétszedte tesóm barátja és kiakadtam hogy mennyire gyenge tákolt felépitése van neki na de mit is vár az ember kár hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi!!!!!

2011. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy "válaszoltál" a kérdésre.. :D
2011. máj. 31. 01:50
 10/12 A kérdező kommentje:

Jelentem megvolt az első mosásom az új Samsung mosógépemmel. :)

Tényleg nagyon halk, szép kis mosógép. :) Hasznos az is, hogy kiírja, hogy mennyi van hátra a mosásból. A többi a részletes leírásokban is benne van - bár ezek is.

Összességében örülök neki. :)

(..ez a végszó a jövőbeni dilemmázóknak.. :)

2011. jún. 1. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!