Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nemrég vettem egy komolyabb...

Nemrég vettem egy komolyabb KÁVÉGÉPET. Van rajta gőzölő meg minden más. Csak az a baj, hogy nem tudok gőzölni vele. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Hogyan kell gőzölni tejet habbá? Már kipróbáltam minden féle tejet, hidegen melegen, de nem segített. Nagyon forró lesz, de semmi hab nem keletkezik. Valaki segítsen légyszíves, hogyan kell gőzölni!!!
2011. jún. 2. 16:05
 1/5 D.O.81 ***** válasza:
Valahol csak kell rajta lennie egy gőzszelepnek, vagy egy azt vezérlő gombnak.
2011. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van rajta csap is meg egy szabájzó is csak hab nem lesz a tejből. Valószínüleg a technikámmal van a baj.
2011. jún. 3. 14:54
 3/5 D.O.81 ***** válasza:
Az lehet....
2011. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
segítenél?
2011. jún. 6. 19:10
 5/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ami szokott működni, bár hátránya, hogy nagyon fröcsköl, az az, hogy a tejes, de nem teljesen feltöltött pohárba a gőzcsonkot gyakorlatilag, ha engedi koppanásig belemeríted, majd elkezded rányitni a gőzt. A gőzt csak addig érdemes megnyitni, amíg el nem kezd nagyon fröcskölni, majd szépen lassan elkezded az edényt lefele engedni (közben finoman szabályozol) és mielőtt véglegesen sikerülne kivenned a gőzcsonkot a tejből, a csonkot egy-két centi mélyen benne hagyva egy kicsit még gőzölsz, majd a csap elzárásával fejezed be a habosítást.


Remélem sikerrel fogsz járni.


Üdv!

2011. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!