Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megrázhat így a készülék?

Megrázhat így a készülék?

Figyelt kérdés
Felmosáskor mindig körbetörlöm a hűtőszekrényt a viledás felmosómmal, ugyanis gyakran folyik be alá ital, szóródik be morzsa a gyerekek mellett. Ma eszembe jutott, lehet, hiba, mert egyszer talán megráz így, hogy vizes a felmosó, és fém a nyél. Ez hülyeség? Lehet belőle gond? Többször is kitöröltem már kézzel is ameddig beértem, mikor alá folyott valami, és nem húztam ki a készüléket. Van az alján valami ami gondot okozhat??? Vagy szigetel a külső rész és az alja annyira hogy ne rázzon meg?
2011. jún. 15. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Jobb félni mint megijedni, legközelebb húzd ki szerintem.
2011. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha van ÉV relé (fi) az elektromos hálózatban, akkor biztos, hogy nem ráz meg. Ha szabályosan földelt hálózat van a lakásban, akkor szintúgy nem ráz meg. Minden más esetben simán megjárhatod.
2011. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!

Hogy gondolod, hogy egy gyakorló háziasszony honnan tudja, mi van a hálózatban, és az jó e ha földelt, vagy jobb ha mégsem? Csak kérdezem....

Én inkább annyit írnék, hogy jobb ha nem vacakolsz a felmosóddal a hűtő körül. Ebből nem lehet baj.

2011. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Megfogadom a tanácsokat, nem törölgetek a hűtő körül vizes ruhával. Majd csak szárazzal, és nem nyúlok be alá.

2011. jún. 16. 09:32
 5/11 D.O.81 ***** válasza:
100%

Kérdező!


A hűtőszekrény mindenféleképpen védővezetős csatlakozó aljzatot igényel. Ha nem olyan aljzatba van a készülék csatlakoztatva, már akkor is kaphatsz áramütést, ha csak valamit ki akarsz venni, és épp jár a készülék(szivárgó áramok).

Ha a fenti feltétel teljesült és a csatlakozó aljzat valóban védővezetővel van ellátva, akkor nincs mitől tartanod.


Üdv!

2011. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
23:16-os válaszolónak. Akkor ne is nyúljon be a hűtőbe, hiszen jég, pára van benne. Az is víz. Meg kell bizonyosodni róla, hogy van-e, és jó-e a védőföldelés, akár szakember hívásával is, de az nem járja, hogy nem szabad hozzáérni egy készülékhez, mert talán rázhat. Ha jó a védőföldelés, annak nem szabad ráznia. Ha mégis ráz, akkor szerelő kell, mert baj van.
2011. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat nektek is!

Tömbházban lakunk, és nekem amúgy sincs fogalmam róla, milyen a földelés. Páromat majd megkérdezem. Jó pár éve ott áll a hűtő, igaz, már a második, de eddig még kopp-kopp, nem volt gond.

2011. jún. 16. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem rázhat meg ugyanis ha van földelés és rossz a szigetelés akkor lekapcsolja az automatát, ha nincs földelés és rossz a szigetelés azt már rég észre vetted volna hogy csípi-rázza a kezed a mindennapi használat során!

Tehát nyugodtan törölgess kedved szerint!

/egy vill.szer./

2011. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy megrázhat mint akkor, amikor beteszel egy zacskó fagyasztott zöldborsót. (Vagy akkor is kihúzzátok előtte?)

A háztartási gépek akkor ráznak, ha valami nagy balhé történik. (Helytelen bekötés + sérülés)

A felmosó meg sem kottyan nekik.


Nincs mitől tartanod. (esetleg, hogy jobban rozsdásodik a hűtő alja)


- elektr.tech.

2011. jún. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szomszédasszonyom ettől retteg. Mármint, hogy a férje jó villanyszerelő. Szép nagy házuk van, és sokat veszekednek.
2011. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!