Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért hallok csobogó hangot a...

Budwa kérdése:

Miért hallok csobogó hangot a hűtőből?

Figyelt kérdés

Pár napja vettünk egy hűtőt (Electrolux ENB 32633W) és hűtéskor fura csobogó hangot ad ki, mintha nagy mennyiségű víz folydogálna benne. Ez még természetesnek vettem a leírás alapján, de minden ajtóbecsukásnál olyan mintha a hűtőből fél liter víz hirtelen kifolyna. Ez természetes?

Köszönöm válaszotokat


2011. júl. 13. 16:12
 1/5 anonim válasza:
66%
Hát, egzakt okát meg nem mondom, de az enyém is ezt csinálja mióta megvettem (5 éve). Viszont soha semmilyen hibát nem tapasztaltam ami erre a jelenségre vezetne vissza. Hűt, fagyaszt, világít mint a parancsolat. Az viszont igaz, hogy néha olyan mintha törpék pisilnének a hűtő mögött.
2011. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na most annyit csináltam, hogy tökéletesen vízszintbe állítottam mind a 3 oldalról. Fura, hogy hátul nincs lába, így fadarabokkal ékeltem ki. A kompresszor fölött lévő vízgyűjtőből átettem a másik oldalra a csövet. Azóta nem csinálja. Próbáld ki te is ezeket, hátha bejön. Különben ugyan ilyen hűtőd van?
2011. júl. 13. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, az egyik gond az lehet, hogy nem áll vízszintben. A másik gond pedig, hogy a benne áramló "gáz" esetleg levegős vagy benne van valami apró szemét és ezért adja ezeket a fura hangokat. Ha garanciális készülékről van szó akkor a szerelő jóindulatán múlik, hogy megcsinálja-e az újratöltést, vagy rámondja, hogy ez a zaj természetes.
2011. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nézz utána a hűtő működésének. a gáz folyadékká alakul, majd a folyadék gázzá ami hőt von el. valami köze tuti van a csobogó hanghoz. keress hangszórót a hűtőben:D
2011. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy a kondenzvíz a kompresszor elpárologtatótáljába follyon, különben tócsa lesz a hűtőd alatt. A csobogás lehet a kondenzvíz folyása, de lehet a gáz cirkulációja is.
2011. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!