Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Minikonyháról vélemények?...

Minikonyháról vélemények? Megéri venni?

Figyelt kérdés

Tönkrement a régi tűzhelyünk és mivel elég kicsi a konyhánk arra gondoltam egy minikonyhát veszek.Ezeket nézegettem:

[link]

[link]

[link]

Többet fogyasztanak,mint egy átlagos tűzhely?


2011. aug. 29. 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy Oriont vettem nem rég, hasonló okokból.

Igazából teljesen bevált.

Igaz max általában két embernek főzünk a barátnőmmel, de arra tökéletesen kiszolgál, és azért jóval kisebb/olcsóbb, mint egy komplett tűzhely.

Ha mondjuk teljes családod van és gyakran/sokat főzöl, nem biztos, hogy elég, de egyéb esetben ajánlom.

Mindenesetre ne a teszkósat vedd, az orion sem sokkal drágább. (Sőt, amikor én vettem, az orion olcsóbb volt.)

2011. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Fogyasztás szempontjából is jó?Nem fogyaszt többet mit egy rendes tűzhely?
2011. aug. 29. 09:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Erről sajnos fogalmam sincs, de miért fogyasztana?

Eleve kisebb, és csak 220-ról megy.

De ha felhívod az Orion márkakereskedést pl, lehet tudnak pontos információval szolgálni. :)

2011. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 29. 10:14
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem válasz, hanem érdeklődő kérdés:

Elromlott a sütőnk és nem tudunk újat venni, mert nincs annyi pénzünk. Van egy minikonyha (Orion OMK30), ami tetszik, de nem imserjük egyáltalán.

Lehet az ilyenben rendesen sütni, mint egy sütőben (sütit, húst, pizzát stb.)? S ha igen, mekkora benne a hely, mekkora tepsi fér bele? S valóban lehet-e benne grillezni csirkét?

Ha már van azóta tapasztalatod, vagy aki olvassa ezt és neki van, írja le légyszi!

Köszi.

2011. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ez az Orion van, lemértem neked pontosan a sütő belső méreteit:

24 cm magas, 38 cm széles, 30 cm mély.

Ehhez illő 1 db tepsi és 1 db rács jár hozzá.

Én már sütöttem benne húst, pizzát, sütit is, mind tökéletes lett.

250 °C-ig fokozatmentesen állítható, alsó, felső, alsó/felső és grill sütés (forog a sütőrúd).

Szóval a teljes értékű sütő, de ugye egy normál méretű sütőnél azért lényegesen kisebb, szóval max 1-2 személyre lehet benne egyszerre sütögetni.

Ha ti többen vagytok, nem biztos, hogy jó választás, egyébként teljesen jó, kis helyet foglal, könnyű tisztán tartani.

16 ezer forintnál sokkal többet ne adjatok érni, jobb helyeken ennyiért simán ki lehet fogni (láttam már sokkal drágábban is...)

Ha van még kérdésed írj bátran, jöhet privát üzi is.

2011. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszi!!

Még két kérdésem lenne most:

- Max. mekkora tepsi fér bele (sajátunk; szélesség, hosszúság)?

- Láttam, hogy van ugyan némi talpa, de mennyire melegszik fel sütéskor alul ill. a külseje? Mert nem tudjuk, hogy simán rakhatjuk-e emiatt egy hagyományos asztalra (jelenleg nem tudnánk máshová tenni); rakni kéne alá valamit, hogy jobban levegőzni tudjon, vagy ez nem szükséges?


Egyébként csak ketten vagyunk, pont ideális lenne számunkra, és most akciós 13 ezerért. :)

Még egyszer köszi a válaszokat!

2011. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A saját tepsije 38x30 cm-es, igazából ez pont kitölti, ennél nem tudsz nagyobbat tenni bele.

Hogy alul mennyire melegszik fel, nem tudom (nem nyúltam alá), dehát azért vannak a lábai, hogy bármilyen kemény felületre tudd tenni, nem lesz gondja.

Az oldala szerintem eléggé felmelegszik, habár azt sem fogdostam még sütés közben...

Szóval szerintem simán jó egy asztalon, eleve egy akármilyen szekrény is max valami funérlemezből van, ugyanannyit tud.

Gondolom műanyag terítőt nem érdemes azért alá tenni, na meg egy antik asztalra se pakold azért, ami még az ükszülőkről maradt rád. :)

2011. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen a gyors választ! :)

Az oldalainál szabad tere lesz, nem ér hozzá semmi, csak alul érdekel. Most olyan kb. 5-8 mm vastag linóleumféle van annak az asztalnak a tetején (terítő helyett, mert ezt nem olyan könnyű kivágni, tartós is). Szerinted erre rárakható a melegsége miatt? Vagy van valami más javaslatod?

2011. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég kemény és nem süllyed bele a lába, akkor persze.
2011. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!