Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen olajradiátort vegyek?

Milyen olajradiátort vegyek?

Figyelt kérdés
Mármint melyik márkát vagy mindegy milyen márkájú? mit kell figyelembe venni a vásárlás során? 15000ft-nál többet nem szánok rá.
2011. okt. 11. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyiért /még egy kicsit olcsóbban is/ kapsz egy 8-10 tagút. Nekem kettő is van, a márkájukat nem tudom. Egyik már vagy húsz éves és kutya baja.
2011. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, azt nem írtam, hogy egy 15m2-es helyiségbe kell ahol van egy kicsi radiátor, de ha még sem fűt fel eléggé a nagy hidegben, akkor kellene egy olajradiátor pluszba.
2011. okt. 11. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Én pont most jártam utána az olajradiátor témának. Szerintem egy min. 1500w fűtőteljesítményűt nézzél, márkát nem tudok mondani, de a vaterán szép számmal találsz használtat, és újat egyaránt.

Nekem az a bajom velük, hogy sokat fogyasztanak, éppen ezért utánajártam van-e energiatakarékos, és azt kell hogy mondjam van. Csak sajnos baromi drágák, 45e kezdődnek…

15e magasságában én ezt venném meg….

[link]

2011. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ugyanilyen, mint a Vaterás. Bizony fogyaszt, de nem kell folyamatosan és magas hőfokon üzemeltetni.
2011. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Energiatakarékos? Nincs olyan az olajradiátoroknál, mint egyes háztartási gépeknél, hogy energiatakarékos. Van amelyik folyamatosan fűt amikor be van kapcsolva, van amelyikben van hőfokszabályozó, de nem fog egy Wattal sem kevesebbet fogyasztani, mint a névleges fogyasztása, amikor be van kapcsolva.Fűtőszálban nincs energiatakarékos, meg nem energiatakarékos. (amúgy a villamosenergia a legjobb hatásfokú, mert azt 98%-ban hasznosul, ellenben a gázzal, ami csak kb. 40%-ban. A többi szennyeződés)
2011. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor nézz körül ezen az oldalon, lehet ezek nem energiatakarékosak, csak kevesebbet fogyasztanak…

[link]

Köszi, tudom hogyan működik egy fűtőszál, és azt is hogyan egy termosztát.

Akkor azt mivel magyarázod, hogy megmértem a mosógépem fogyasztását, 6kg ruha 1:30p program 40C mosás, 0,3Kw (összes fogyasztás). 20p mini program 3kg 40C 0,6Kw (összes fogyasztás). Hiába ugyanaz a fűtőszál, hőfok, az energiát többféleképpen lehet hasznosítani, több összetevőjű ez egyenlet…

2011. okt. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el mégegyszer amit írtam. Azt írtam, egyes háztartási gépeknél, és nem minden háztartási gépnél, tehát ezekszerint nem mindegyikre vonatkozik. A mosógépben a fűtőszál mellett még más elektromos alkatrész is van, ami energiát vesz fel. A fűtőszál fogyasztását csak úgy tudod csökkenteni, ha kevesebbet van bekapcsolva. A mosógép az más. A mosási technológia változtatásával lehet csökkenteni a felvett energiát, de a fűrőszál akkor is ugyanannyit fog fogyasztani azonos idejű üzem esetén. Az más kérdés, hogy olyan a mosási technológiája a mosógépednek, hogy nem kell annyiszor fűtenie, Két azonos teljesítményű fűtőszál (bármilyen gyártmány) egyformán fűt. Nincs különbség köztük a felvett, és a leadott energia terén.
2011. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt ne fewlejtsd el, hogy a mosógéped szakaszos üzemű gép.Amit az adattábla ír, az nem az óránkénti fogyasztása, hanem az összfogyasztása akkor, amikor megy a motor is, fűt a fűtőszál, és még ott van esetleg az elektronikus vezérlés (minimális fogyasztású) is.
2011. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem az adattáblát veszem figyelembe, mint írtam mértem.

Szóval szerinted pl. 30liter vizet 40C hőmérsékletre, ugyanazzal a fűtőszállal, csak egy meghatározott legyen X KW/h fogyasztása után lehet? Mert szerintem nem! A cél érdekébe elhasználhatsz X, és Y KW/h mennyiséget is. Szerintem sokat számit az idő, mert ha 5 perced van ahhoz, hogy elérd a kívánt jelen esetben 40C-ot, akkor ahhoz hírtelen nagy teljesítmény kell, ellenben ha belefér a 20-30p akkor alacsonyabb teljesítményszínt is elegendő az adott hőmérséklet eléréséhez.

Miközben mértem a fogyasztást, néztem a felhasznált W számot, a 1:30 perces programnál max 1500W volt, míg a 20 percesnél 2400W.

Namármost, ez igaz lehet egy olajradiátorra is. Mert, bedugod a konnektorba, hideg van, max kakaot add neki, 2000W és mint az állat elkezdi melegíteni az olaj töltetett. Gondolod, ugyanannyi energiát fogyasztana, ha lassan 3-500W energiát használna fel, és fokozatosan melegedne fel? Szerintem nem… Arról nem is beszélve, hogy nem mind1 milyen a radiátorban található „folyadék”, mert ugye különbőz hő vezető, és leadó képességek mutatkozhatnak, nem beszélve az ennek függvényében mutatkozó hatásfokról.

Szóval, szerintem igenis beszélhetünk energiatakarékosságról, ha bekérnénk pl. az általam belinkelt radiátorok pontos adatait, és egy „noname” radiátor adatait, szerintem igencsak lenne eltérés a fogyasztás tekintetében, természetesen figyelembevéve azok hatásfokát is.

2011. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30 liter vizet, (mondjuk 10 fokosat) 10 fokról 40 fokra felmelegíteni ugyanannyi energia kell, ha 5 perc alatt fűti fel, vagy ha 50 perc alatt. Annyi a különbség, hogy az egyik 5 perc alatt fogyaszut el annnyi energiát, mint a másik 50 perc alatt. Az olajradiátorokba hőközlő olajat tesznek.
2011. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!