Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Amelyik mosógép termékleírásán...

Amelyik mosógép termékleírásán nem tüntetik fel, hogy súlyautomatika, akkor abban nincs is súlyautomatika?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert 3 éve vettünk egy Samsung silver nano mosógépet,86 ezerért,amivel azóta is "pokol" a mosás.Mindent tud,de mikor kihívtam garanciálisan a szakszervizet,mert ugrál,azt mondta a szerelő,hogy csodát nem tud vele tenni mert nincs benne súlyautomatika.Igaz,nem is írták róla,mikor kiválasztottuk a sok extra miatt.Azt gondoltam,hogy ma már ez természetes elvárás,hogy ne ugráljon egy mosógép. Most ott tartok,hogy szeretném lecserélni,de félek hogy megint beválasztok!Tehát csak abban a mosógépben van súlyautomatika,amelyiket úgy is hirdetik,és a többi szétveri a lakást?
2011. nov. 16. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Beetetett a szerelő.


Súlyautomatika:

A mosógép a víz- és energiafogyasztást a töltet mennyiségéhez igazítja. Egyes típusok a súly alapján szükséges mosószer mennyiségére is javaslatot tesznek (adagolási javaslat). illetve elvégzik azt.

2011. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk két mosógépünk van itthon, az egyikbe van súlyautomatika, a másikba pedig nincs. Egyik sem ugrál!

Én kihívnám újra a szervizt, és megkérdezném ha eddig se volt benne súlyautomatika és nem ugrált, akkor most miért? (Feltételezem előtte nem ugrált!?) Elképzelhetőnek tartom, hogy megsérült pl. az egyik dobfelfogó gumi, rezgéscsillapító, vagy valami ilyesmi. Amennyiben úgy gondolja, nincs semmi baja a mosógépnek, kérjél róla írásos szerviz jegyzőkönyvet. (Kaptál?) Esetleg odahintheted, hogy nem fogadod el a véleményét, és fogyasztóvédelmi felülvizsgálatot fogsz kezdeményezni ez ügyben (vagy valami ilyesmi).

Az előzőt pedig javítanám annyiban, hogy a súlyautomatika nem csak a töltöttség fokát méri, és a hozzávalókat. Centri előtt a miénk ide-oda pörgeti, dobálja a ruhákat, amikor úgy érzi egyenletesen eloszlott a súly, csak utána kezd centrizni. Nem vagyok mosógép szerelő, de úgy tudom ez a súlyautomatika feladata.

A leírásba lehet nincs benne pl. a „súlyautomatika”, az aegnél pl. optisense néven fut…

Akár van súlyautomatika, akár nincs, egy mosógép ne ugráljon.

2011. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Álljon stabilan vízszintesen,és csak az engedett töltősúly legyen benne.
2011. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kísérletezni fogok a kevesebb ruhával és a lábak állításával.Kidobni és újat venni sajnálnám!Lehet,hogy újra kihívok egy szerelőt is.
2011. nov. 18. 08:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek. A súlyautomatikának semmi köze a rázkódáshoz. A Whirlpool mosógépeknél a 6. érzékesek tudják azt, hogy feltölti egy kis vízzel, lassan forgatni kezdi és abból ahogyan átesik vizes ruha a dob túloldalára egy elektronika kiszámítja a telítettségét. Nagyon egyszerű és jól működik. Mosóporból meg szemre, ha kevesebbet mosol nagy tisztább a ruha, 20-30%-al kevesebbet teszel bele és kész. (:
2011. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást. Ha nem súlyautomatikának,akkor minek hívják azt a funkciót,hogy egyes mosógépek ugrálnak-, mások pedig nem, centrifugálás közben? Van amelyik viszonylag könnyebb, míg másik nehezebb készülék. Egyszer hallottam, hogy plusz kiegyenlítő súly van a nem ugráló aljában.Ugye egy eladónak mindent el kell adni,ő nem fogja mondani,hogy ha ezt veszi meg, minden bizonnyal szét fogja verni a bútorát,ami alá betolja! Mikor rákérdeznék az a sablonválasz,hogy már ezek a modern gépek nagyon stabilak.

Egyébként, megbízható (elektronikusan ,élettartalmilag is),jó gép a Whirlpool 6. érzékes?

2011. nov. 23. 07:41
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Rugalmas felfüggesztésű forgódobos elöltöltős automata mosógép:

1. motor, 2. lengéscsillapító, 3. fűtőtest, 4. palást, 5. mosóüst, 6. üstszájtömítés, 7. ruhabetöltő nyílás ajtó, 8. ellensúly, 9. forgódob, 10. tartórugó, 11. szerelt középrész


A kulcs a készülékház súlya. A gyártók nehezéket szerelnek bele annak érdekében hogy a házat ne tudja megmozdítani a dob rezgése. Ha ilyen nincs benne, akkor tényleg ugrálni fog.

Az én masinám is a konyhában van, de még sose mozdult meg akárhogy volt használva. Pedig ebben nincs semmilyen automatika. Ez egy sima tekerős programkapcsolós mosógép. Viszont olyan nehéz hogy két ember beszarik ha megemelik. Én úgy szoktam mozgatni ha ki kell venni, hogy megbillentem és görgőt tolok alá.

[link]

2011. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Az hogy ugrál vagy nem, meglátásom szerint nem funkció függő. Ugyanazon a gyártósoron készülnek, minden whirlpool mosógépet kipróbálnak csomagolás előtt (valaki csodálkozik is, hogy miért nedves). A súly, nekem is meglepő volt, de speciális beton (gondolom ez költséghatékonyabb). Az össszeszerelésnél spec gumibakok, távtartók és tökéletes pozicionálás biztosítják a centrifugálás alatt a stabilitást. Nem vagyok szerelő, de ha új korában nem mozgott, most meg igen, az ezek a gumibakok elkopásából eredhet. Az sem igaz, hogy a stabilitás csak a súly függvénye. Gondoljuk csak el a jó kis megatonnás energomatokat, milyen vidáman ugrálva verték szét a csempét, ha meg ráülünk remeg zsírbontó, ha nem az agyunkat rázta szét előbb... ((: Komolyra fordítva, szerintem a megbízhatóság és szervizháttér terén nagyon jó neve van a whirlpool-nak. Látogasson meg minket Outlet Márkaboltunkban, hogy egy finom kávé mellett megbeszéljük igényeit. 1133 Bp.Dráva u. 6. 70-222-9-222
2011. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Gondoljuk csak el a jó kis megatonnás energomatokat, milyen vidáman ugrálva verték szét a csempét..."

Egy kis félreértés van a dologban. A 4 kerekű mosógéptől ne várjuk hogy ne guruljon el és ne bántsa a csempét. A másik pedig hogy nincs a mai mosódoboknál alkalmazott felfüggesztés, hanem az egész gépet rugóztatják a kerekeken. Hát csoda ha körbemegy a lakásban?

2011. nov. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én ugráló Samsungomat, 3 év után sajnálnám kidobni, még próbálkozunk a lábak állítgatásával.Mikor alánéztünk,láttunk egy szürke téglaméretű betondarabot.Van egy mosógép alá való gumiszőnyeg is alatta,de így is elmozog.Anyukámnak most hozták meg a Candy Grand Evo gépét, készülünk kipróbálni.Gondolkodtunk a Whirlpoolon,de ebbe végül "szeretett bele".Épp úgy a konyhabútor alá toljuk,ahogy a küldött képen is van. A gépet úgy hozták a szállítók, hogy nem volt kartonban (csak nejlon és a szélein hungarocell volt),és hiányzott a hátuljáról az egyik rögzítőcsavar. Az ajtaja poros volt,magyar nyelvű leírás pedig hiányzott a csomagból.Remélem,nem egy visszaküldött gépet kaptunk!
2011. nov. 25. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!