Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 2 személyes kis háztartás...

2 személyes kis háztartás vagyunk. Öreg 120 literes villanybojlerünk van és zabálja az áramot. Ha kisebbet vennék, kevesebb áramot fogyasztana, mivel kevesebb vizet kell melegen tartani? Két emberre mi az optimális űrtartalom?

Figyelt kérdés
2008. márc. 26. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kétszemélyes háztartás vagyunk. Nekünk egy 60-as van. Éjszakai áramról megy, úgyhogy csak éjszaka fűt (meg néha délután kicsit). Ha kettőnél többet mosogogatunk egy nap, akkor a második zuhanyozó már lehet megszívja...
2008. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
83%
Szuerintem ha rég nem volt szétszedve, akkor érdemes szétszedetni. Nekünk elromlott(kevés volt a melegvíz az űrtartalomhoz képest), villanyszerelővel szétszedettük, és nem hittem volne el amit láttam. A 150 l-es bojlerből kb. 2*16literes diszperzites vödörre való vízkő jött ki. Ez kb. 1.5 éve volt, azóta semmi bajunk vele. Meg ugye írod, hogy régi bojler, talán a szigetelése sem tökéletes.
2008. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
A regi haztartasi gepek nagyon sokat fogyasztanak.Az egyeduli kiut le kell cserelni olyanra amely keves energiat fogyaszt, szerintem mas nem segit. A lecsereles akkor is megeri,ha az új keszulek egy kicsit dragabb,hosszútavon megterul a befektetes.
2008. márc. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem is az éjszakai áram lesz a megoldás. Amellett, hogy új bojlert veszel...
2008. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha nagyon régi a bojler és még nem volt javitva akkor minden féleképp ki kell takaritani mert a vizkö valoszinüleg ellepte a termosztátot és nem megfelelöen müködik.Lehet fütöszálat is cserélni ami kevesebb vattos ha 2000wattos azt ki lehet cserélni 1500wattosra is de ujat nem kell vened.ha kissebet veszel kevesebb a melegvized és totál kiürititek 0-rol melegit többet fog fogyasztani mint a nagyobb.
2008. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az öreg bojlerek lehetséges energiafalása:

Fix (80°C)vagy csak szerelő (hozzá értő) által állitható felfűtési hőmérséklet. 40°C felett rohamosan nő a tartály hővesztesége. A kisebb teljesitményű fütőszál beépités is csökkentheti a hőfokot, de a szabályzó beállitása vagy cseréje 40°-ra hatásosabb.

Vizkőtelenités kemény viz esetén 1-2 évente, lágyabb viz esetén akár 6-8 év.

10-15 év után a tartály hőszigetelése elöregszik, romlik, nő a hőveszteség. (Ez hűtőkre is vonatkozik.)

2009. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!