Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Energiatakarékos ízzó végleg...

Energiatakarékos ízzó végleg kiverte az önkioldó biztosítékot. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Kb fél éve vásároltam egy olcsó energiatakarékos izzót. A villany már órák óta égett, amikor egy hatalmas csattanás következtében lekapcsolt a biztosíték, visszakapcsolás után sincs áram azon a hálózaton. Az égőt eltávolítottam, egyértelműen lehetett érezni az égett szagot, viszont sehol máshol a lakásban, a biztosíték körül sem lehetett érezni ózont. Mi lehet a gond? Esetleg tudok házilag ilyen önkioldó biztosítékot cserélni?


Képek az eszközök azonosításához: [link]


2011. dec. 19. 00:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ melyiket! Ha a villanyóra alattit, ahhoz tilos leszerelned, hívd az áramszolgáltató hibabejelentő-vonalát, és pár órán belül kijönnek. Akár most is felhívhatod, mert 0-24 az ügyelet. Persze mivel ez valószínűleg nem életbevágó, ezért csak reggel jönnek ki. Mivel a mélyhűtő sem olvad le pár óra alatt. ezért nem gond pár órát várni. Ingyenes a csere ez esetben!


Ha nem az óra alatt, hanem a belső kismegszakító krepált be, az ha jól tudom, akkor a te sarad, tehát veszel egy ugyanolyan kismegszakítót, és hívsz egy szerelőt vagy egy megbízható ezermestert!

2011. dec. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de vissza lehet kapcsolni? Mert ha igen, akkor nem biztos, hogy bekrepált. Ha nem lehet visszakapcsolni, akkor viszont egyértelműen bekrepált. Nekünk is volt ilyen, a mikró csinálta egyszer régen.
2011. dec. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha most hívod fel őket, akkor sanszosabb, hogy reggel 1/2 8-kor már ott vannak, mintha reggel hívnád, mert akkor lehet, hogy csak 11-kor érnek oda. Na de annyit ne melegedjen a mélyhűtő. (Mármint ha az óra alatti krepált be, és tényleg bekrepált.)
2011. dec. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok, ha belső és nem óra alatti, akkor lehet, hogy mesterember sem kell, hanem ha értesz az ilyesmihez, akkor a külső lekapcsolása után te is meg tudod szerelni. (újat venni) Ugye, ha abban a körben van a mélyhűtő, akkor nem érdemes sokat várni vele.
2011. dec. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Biztosítékról is meg kismegszakitóról is beszél. A kismegszakítót felkapcsolja, ha meg a biztosíték ment ki akkor megnézi milyen színű a vége pl. piros, zöld, kék és ugyan ilyen színűre kcseréli. Esetleg a foglalatban megnézi milyen színű gyűrű van. Az alapján cserél.
2011. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ötödik vagyok:

sikerült betöltenem a képeid. A kismegszakítót kapcsold fel. Lehet, hogy kétszer háromszor is meg kell ismételned mire bekapocsolva marad. A rossz izzó helyett tegyél be egy másikat a felkapcsolás előtt.

2011. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én írtam az első 4-et! Sikerült visszakapcsolni? Nálunk annó úgy elcsesződött, hogy többszöri próbálkozásra sem sikerült visszakapcsolni. Na akkor hívtuk a áramszolgáltatót, mivel óra alatti biztosíték volt.
2011. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fúróferkó ***** válasza:

A képeden látható kismegszakító 6 amperes,és ahogy látszik ez a lakáselosztónál van.Az elosztófedelet leveszed,de vigyázz mert alatta vigyorog a halál!

A megszakító egyik sarka általában a felső össze van kötve a többi megszakítóval.Az összekötések oldalán odaérintve fázisceruzát nyílván világítani fog, mert a lakás többi áramköre működik.

Ha a megszakító engedi magát bekapcsolni,akkor a másik csatlakozásához érintve ha nem világít akkor kell a csere.

4-600 Ft

Most fontos kikapcsolni a mérőóra alatti megszakítót és a lakás megszakító csatlakozásait egy megfelelő méretű,(8x250mm)csavarhúzóval jól meghúzni.Az is lehet ,hogy ennél csavarnál már eleve rossz volt az érintkezés,vagy a vezeték vége le van égve.

2011. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még ennyi szakembert 1 rakáson!!

A képen egyértelműen látszik hogy szakasz biztosító és nem a mérő alatti fő megszakító már csak az áramából is.A fázis ceruza nem jó semmire ott is jelez ahol nincs is feszültség (életunt amatőrök szerszáma). Eléghetett 1 kötés is az izzó áramkörében, vagy a kapcsolónál.Ezt 1 szakember percek alatt kideríti, olcsóbb és legfőképpen biztonságosabb is. Viszont szerintem a 8x250 csavarhúzó nem biztos hogy jó esetleg 8.25x251 lesz a megfelelő:))

Villszer.

2011. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 fúróferkó ***** válasza:

Természetesen igazad van az méret tényleg nem lenne jó.

Utánaszámoltattam,nekem az már nem menne.

Azért kellemes ünnepeket neked.

2011. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!