Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg többet fogyaszt az...

Tényleg többet fogyaszt az energiatakarékos "izzó", fénycső, ha fél óránként le-fel kapcsolja az ember?

Figyelt kérdés
Mennyi világítási idő után gazdaságos? Ha nálam csak egy-két fényforrás világít órákon át, a többit ki sem cseréljem? Azt hittem, ez csak a régebbi kompaktokra volt igaz:(
2011. febr. 21. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Kétlem, hogy többet fogyasztana, de az élettartama csökken, ha hidegen felkapcsolod, idő kell, mire normális fényt ad, és különben is, soha nem ad normális fényt. Remélem hamarosan feltalálnak valami normális "zöld" fényforrást, mert kezdenek elfogyni az elraktározott 100 wattos égőim.

Tényleg, nem tud valaki eladó 100-as égőt? Lehet még valahol kapni megmaradt raktárkészletet?

2011. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Basszus, már nem lehet kapni százas égőt? Akkor kifutottam az időből, pedig megfogadtam, hogy veszek úgy 50 darabot, hogy legyen, ha megszüntetik. :P Csába..

A kérdésre: Az élettartam csökken valamivel, a fogyasztás nem növekszik.

2011. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy felkapcsolás kb 20 másodpercnyi folyamatos égésnek megfelelő energiát igényel. Másrészt a felkapcsoláskor a fénye sem olyan még. De a sok kapcsolgatás az élettartamára lesz nagy hatással.
2011. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

No, ez még van, bár az ára "kissé" más:

[link]

2011. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Már vagy 2 éve nincs, a teszkóban egyszer még láttam tavaly, jóárasítva, mint kifutó készlet, meg is vettem az összeset, kevésnek bizonyult. :D

A halogén tényleg jó ötlet, ahol tudok, 300 wattos csövet használok, de hát nem lehet mindenhova állólámpát tenni :D

Kipróbálom ezt a 70 wattost majd, köszi!

2011. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ezt a halogénes körtét kivágtam a francba. A fénye oké, de a csepp alakú üveg miatt egy pontban sokkal fényesebb, íróasztali lámpának ez miatt használhatatlan, nem egyenletes a fénye.
2011. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én a nagypapámtól örököltem úgy 15 darabot, de még azt a régi, "hatalmas" burájút. :) Valahogy nem akarom használni őket, 60-asnál úgysincs bent erősebb sehol. :)

Egyébként 75-ös még van, tehát azért nincs még itt a világvége.. De ha egyszer megszűnnek a 60-asok is, és csak CFL-eket meg ledeket lehet kapni a gusztustalan szemszárító hideg fényükkel, akkor van baj. Raktározni kell. :)

2011. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak szobát világítani kell, az a lényeg, hogy fényes legyen :D
2011. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
haver vett 75W-os spirál kompakt fénycsövet, akkora mint az alkarom és rendes égeti a szemet :D
2011. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

idézem wikipediáról, csak sokan írták ellenkezőjét:

"Mivel a begyújtást is elektronika vezérli, a mai kompakt fénycsövek érzéketlenek a kapcsolgatás gyakoriságára is. "

2011. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!