Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata napelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A férjemmel gondolkodtunk napelem felszereltetésén, de én hiába olvasok utána, akkor sem tiszta hogy milyen is lenne az egész.

Milyen elvárások vannak a szolgáltatónak.

Gondolok ezalatt arra, hogy ha tetőre szeretnénk rakatni akkor fontos e az, hogy új építésű ház legyen, vagy esetleg nem jelent e problémát ha már egy régi ház és régi a tető.

Mivel ahhoz csatlakoztatják gondolom egy konzollal....

Vagy a legfontosabb, hogy MENNYIBE KERÜL EGY ILYEN???

Kérem ha valakinek van tapasztalata, vagy tud ezekről valamit az írjon róla valami "ÉRTHETŐT"..

Köszönöm.

Zsuzsi


2009. jún. 7. 14:32
 1/7 anonim válasza:
84%

Először is nem napelem.

Mit szeretnétek vele csinálni? Melegvizet? Akkor napkollektor.

Ha áramot akkor Fotovoltatikus cella.

Gondolom ti a melegvizeset szeretnétek, mert az áramos családi házra még nem éri meg.

Előszöris lehet régi tetőre rakni, ha elbírja a fedélszék (a fa ácsszerkezet) Előbb utóbb úgyis kihívtok valakit ő majd megmondja.

Napkollektorból kétféle létezik: síkkollektor és vákumcsöves.

A síkkollektor az egy üveglap alatta rézcső alatta fekete lap, és vákum van benne.

A vákumcsöves sok cső egymás mellett, ezekben alacsony forráspontú anyag, a tetejükön hőcserélő ahol átadják a meleget a víznek. Ez a jobb, mert nem drágább mint a másik, nem függ annyira a nap állásától, és könyebben javítható. Emberenként ~1m2 kollektor kell, olyan 500ezerből ki is jön. Persze ez igényfüggő. Lehet villanybojlerhez is csatlakoztatni, ekkor a kollekror előmelegített vize megy be a bojlerba, és az csak akkor kapcsol be ha szükséges.

2009. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Hello!

Azt tudd, hogy ezeknek van egy igen nagy hátulütője. Ha poros lesz, vagy maszatos (esőtől/bármi egyéb), akkor jelentős mértékben lecsökken a hatásfoka és a tsztítása macerás+sztem nem is lehet olyan gyakran takarítani mint kéne...

2009. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!

De sok helyen olvastam, hogy az egész lakás áramellátását tudja biztosítani, vagyis majdnem 100%-ban.

Akkor az a kb 500 ezres összeg csak a meleg víz ellátásra menne.

A meleg víz nekünk bojlerből jön és ez éjszakai áramon van, ami havi szinten 3-4 ezer forint naponta.

Csak a fürdéshez meg kézmosáshoz megy el meleg víz.

Régebben amikor kézzel mosogattam több volt, de most mosogatógép van így oda sem kell a meleg víz.

Akkor olyan nem is létezik, hogy az egész lakást biztosítsa árammal a napenergia?

Vagy akkor az már mérhetetlen nagyságú összeg lenne?

2009. jún. 8. 09:03
 4/7 A kérdező kommentje:

ami havi szinten 3-4 ezer forint naponta.


Ezt a mondatot kijavítom!!!!


3-4 ezer forint havonta !!!!

2009. jún. 8. 09:06
 5/7 anonim válasza:
76%

Első válaszoló vagyok, áramellátásra még elég kiforratlan, ipari a technológia, és nagyon kis hatásfokkal működik, és csak akkor ha süt a nap. Valószínű az egész tető beborítása sem lenne elég hogy a házat tartósan ellássa.

Ilyen téren a szélerőmű sokkal gazdaságosabb, 5-7 év alatt megtérül, de az meg nem családi ház léptékű.


Előzőnek válaszolva tisztítás nem gond, mivel az üveg 5%os lejtés felett öntisztuló, azaz az eső lemossa a rajta levő port, tehát nem kell takarítani.


Ha mégis valahogy spórolni akartok, akkor ajánlatos rendesen lehőszigetelni a házat, ezzel a gázszámlát jóval lehet mérsékelni.


Mellesleg a villamos áram a legdrágább és legnehezebben előállítható energia.

2009. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a felvilágosítást!

Most egy kicsit elszomorodtam :-((

Üdv. Zsuzsi

2009. jún. 9. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:

"Előzőnek válaszolva tisztítás nem gond, mivel az üveg 5%os lejtés felett öntisztuló, azaz az eső lemossa a rajta levő port, tehát nem kell takarítani. "


Pont ezért nem kell soha az ablakokat sem kívülről lepucolni. Vagy hogy is van ez?:)

2009. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!