Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes megjavíttatni a mikrót?

Érdemes megjavíttatni a mikrót?

Figyelt kérdés

Tegnap bedöglött a mikró (Delonghi 7days, használtan, de újszerű állapotban kaptuk, kb. fél éve használjuk), elindítottam, szikrázott belül, gyorsan kikapcsoltam és áramtalanítottam. Belül az oldalsó fémlapnál fekete égésfolt van és égett szag terjengett. Párom szerint zárlatos.

Érdemes lenne megjavíttatni? Mennyibe kerülhet a javítása?


2012. márc. 31. 13:35
 1/4 fúróferkó ***** válasza:

Ha nagyon kell a mikro ,és szerencséd van akkor nem túl sokból meg lehet csinálni.Ahol a szikrát és fekete foltot láttad ott van egy kb 8x8 cm -es kis csillámlemez.

Olyant kell venni (kb 1000 Ft) és otthon is ki lehet cserélni .

Ha nincs szerencséd és már a magnetron is tönkre ment ,(kb 10000 Ft+ munkadíj),akkor nem érdemes javíttatni,mert új mikro is kijön a költségéből.

2012. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hát remélem, hogy a kisebbik rossz a baj. Még 20ezer alatt is csak olyan gagyi mikrókat láttunk.


Tudom, a kép nem árulja el a bajt, de így néz ki az a fémlap:

[link]

2012. márc. 31. 13:51
 3/4 fúróferkó ***** válasza:

Igen ott van az kis szürkés lemez,az a csillám.Lehet kapni alkatrész boltban,de ha nagyobb lapot kapsz bele kell szabni.

Mielőtt ki lesz cserélve a fémlemezen azt az égett részt fémtisztára fel kell csiszolni és akrill festékkel le kell fújni.A konnektorból feltétlen kihúzni a csatlakozót!

2012. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha kevésből kijön - megéri.
2012. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!