Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért ráz a mosogatógépem?

Miért ráz a mosogatógépem?

Figyelt kérdés
AEG Favorit 50777 típusú, ha az ajtó belső lemezéhez érek, nem jelentősen, de érezhetően ráz. Mi lehet a probléma oka?

2012. ápr. 1. 12:07
 1/6 fúróferkó ***** válasza:

Legvalószínűbb,hogy a fűtőszál testzárlatos lett,vagy akármi más alkatrész.

Legjobb lenne sűrgősen szakemberrel megnézetni ,de a ház villamos érintésvédelmét is.

2012. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs vagy hibás a földelő hálózat.

Ilyen gépeknél ha nem csatlakozik földelőhálózathoz a működésből adódóan 40-100 V hibafeszültség mérhető a fém részeken(mivel hiányzik a földelés ez potenciálkülönbséget okoz ami fizikailag feszültségben mutatkozik meg) ami érintés esetén olyan érzés mintha megcsípne.

Ez megszűnik ha földelőhálózat működik.

Nem hiába mondjuk mi szakemberek hogy minden fémből készült gépet és készüléket csak földelt hálózatról működtessenek mert ez a hibafeszültség életveszélyes is lehet!

2012. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nemrég cserélve lett rajta a dugó, szakember csinálta. Akkor zárlatot okozott, a hosszabbító és a dugó megégett (persze nem lángolt). A hálózat földelt. Összefüggés lehet ezek között?
2012. ápr. 1. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet összefüggés-valamit nagyon elszúrt az úgynevezett szakember.Azért a földelőhálózatot is átnézném a helyedben mert lehet hogy az okozta a hibát !
2012. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem volt gyanús, hogy összeégett a konnektor is? Ennél már csak az a rosszabb, ha tűzoltó-berendezés leég, vagy az orvosod olyan betegséget kap el tőled, hogy meghal.
2012. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cipi8 ***** válasza:
Nézesd meg szakemberrel! Nekem is rázott egyszer egy kicsit és ki húztam a konnektorból és szétszedtem a dugót hogy biztos a föld nem jól, vagy nem érintkezik. De mindent rendben találtam és vissza is dugtam a hálózatba, de utána már nem rázott és azóta se! Valószínűleg a földelés nem igazán érintkezett a konektor és a dugó közt, mert a konnektor föld pöckei nagyon be voltak süllyedve a burkolat alá egy műanyag csavarhúzóval feljebb feszítettem és azóta minden ok!
2012. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!