Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen elektromos kávéfőzőt...

Gyozoa kérdése:

Milyen elektromos kávéfőzőt tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Első kávéfőzőm lenne és teljesen elvesztem a részletekben, lehetőségekben. A lényeges, hogy erős kávét főzzön, megbízhatóan működjön (nem szeretném 1-2 év múlva kidobni). Ha esetleg van extraként cappuchino-program, annak örülnék, de nem alapfeltétel. (Kapszulás, filteres-lecsöpögős kizárva.)Az ára sem elhanyagolható, max. 15E Ft-om lenne rá.

2012. jún. 1. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

DeLonghi EC-6 Ez elég jó, tudsz vele erőset és gyengét is főzni. Nekem ilyen a vésztartalék kávéfőző. Nagyon finom kávét gyárt és óccó :D [link]


Valamint pár ezer forinttal drágább a Bar 14 ( Caffe Trevisio ) ez már szivattyús, na ez olyan kávét főz, hogy kiugrik a szemed :D [link]

2012. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A delonghi EC sorozatát én is néztem (szimpatikusnak tűnik), de olvastam róla negatív véleményt is, ezért elbizonytalanodtam. Viszont akkor a te véleményedet rakhatom a pozitívak közé! Köszönöm a segítségedet! :)
2012. jún. 1. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden tizenötezres gépről olvashatsz negatív véleményt! Ellenben az, hogy "erős kávét főzzön"... Hát a kávét te főzöd vele! Ha erősre főzöd, erőset főz, ha gyengére, gyengét! Sok múlik pl. a darálódon, a tömörítésen, nem is beszélve a kávéról! Milyen negatívumokat olvastál erről? (persze bizonyára megalapozottak voltak, de azért nem mindegy, mit vársz el a tizenötezres géptől!
2012. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Negatívum: pl.: fűtőszál meghibásodása, melynek garancián kívüli cseréje többe kerül, mint egy új gép ára...


A kávéfőzési technikákat, trükköket azt hiszem még ki kell tapasztalnom, be kell gyakorolnom... már csak egy kávéfőző kell hozzá... :)

2012. jún. 1. 20:28
 5/6 mzsf válasza:
15 ezerért jó elektromos gépet nem lehet kapni. Még a használtak is drágábbak. Ennyi pénzért egy megbízható kotyogós az ajánlott. A megfelelő őrleménnyel (őrlési finomság fontos) jó kávét lehet főzni. A legutóbbi Barista Világbajnokság egyik bajnoka, aki szerencsére magyar, szintén kotyogóst ajánlott. A vizet az aljában felforralva, majd a tetejét kesztyűben utólag rácsavarva nagyon jó kávé lesz. Ekkor a kávé nem ég meg. Olvasgasd az Index kávéológia fórumát.
2012. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
No igen, a kotyogósban lehet jót, csak nem presszókávét. Zoli ahogy mondta, úgy lehet, hogy nem lesz égett cipőtalp íze, de az sem tud csodát tenni. Akinek persze mindegy, csak kávé legyen, annak az is alternatíva, de én pl. nem szeretem a kotyogóst, se az aerorpresst, stb. ellenben nagyon szeretem a presszókávét. Ha 15 ezerből kéne gépet vennem, megfontolnám, hogy inkább nem veszek, és iszok olyan helyen, ahol jól csinálják, de ha nem szerencsés valaki, akkor nem ilyen hely mellett dolgozik. Ilyenkor az olcsó "presszógépek" megeshet, hogy örökre elveszik a kedvét a presszókávék otthoni készítésétől, de az is lehet, hogy arra sarkallják, hogy jobbat készítsen, és majd idővel stabilabb gép mellett dönt. Az biztos, hogy ha használtban gondolkozol, egy kicsit könnyebb dolgod van, de nem könnyű.
2012. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!