Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tisztítsam ki a mosógép...

Hogyan tisztítsam ki a mosógépet, ha büdi belül a dob?

Figyelt kérdés

Valamiért mosás után nem illatoznak már annyira a ruhák, pedig nem hagyom órákat állni a gépben mosás után, hanem próbálok azonnal teregetni, mégis szagosak a ruhák.

Sőt néha a fürdőben is lehet érezni a szagot. és a mosógépből jön. vagyis belül a dob büdi. Nem szoktam becsukni az ajtaját, szóval szellőzik mindig.


Mit tegyek vele, hogy kitisztuljon?


2012. jún. 11. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az ecet megsemmisíti a szagokat, az tuti

de az is jó lehet, ha indítasz egy üres mosást mosószeres vízzel

öblítőt ne tegyél a gépbe most, mert az is hajlamos bebüdisedni, ha marad belőle kicsi a gépben

2012. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor így megbüdösödik a mosógép ( nálunk záptojás szerű bukéja volt ) szerintem a durva szűrőben akadt meg valami, ami ott - mondjuk ki - rohad.

Szerintem először ezt kellene megnézned és leengedned a vizet ( ha kitekered a durva szűrőt akkor a maradék -büdös- víz is kifolyik, szóval készülj rá egy lavórral, vagy valamilyan lapos edénnyel. Ha meg van a bűz forrása és elvileg tiszta minden, akkor futass le egy rövid programot úgy, hogy 1 - 1,5 liter ecet eszenciát ( öntöl a dobba ). Ne üresen járjon a dob, valami eldobható rongyot is rakjál bele. Ha lement a program én általában még egy menetet szoktam futtatni, de már ecet nélkül.

2012. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Időnként öntök bele fél üveg ecetet, aztán ruha nélkül lefuttatok egy főző programot. "Ezer" éves a gépem, de így eltűnik mindig a szag néhány hónapra.
2012. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szűrőtisztítás és ecettel egy 90 fokos üres mosás
2012. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, akkor szerzek tömény ecetet és megkeresem azt a szűrőt is, amit írtatok.
2012. jún. 11. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:
nekemis engem már nem i érdekel próbáltam már mindent semmi sem hat...
2012. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is, a kifolyó és szivattyú részen pang mindig egy kis víz, ahol idővel a mosószerek szerves részeirothadnak bomlanak, aztán a gombát nehét kipucolni. Először csinálj egy 70-80 fokos mosást trisóval(40dkg), ez kifogja pucolni a gépben lerakódott trutyit (a mosószerekből mindig rakódik valami), fellazítja a gombákat. Aztán egy 30-40 fokos mosást hipóval (4-5dl), ez kiöli a gombákat, mástól nem fog elpusztulni.

Nálam ez működött, és nekem is úgy mondták.

2012. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!