Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire elterjedt a légkondicionáló/klíma? Amerikában szinte minden házban van. Nálatok van?

Figyelt kérdés
Nálunk nincs

2012. jún. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van
2012. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyit fogyaszt?
2012. jún. 16. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 féle klíma van: sima és inverteres.A kettő között az a különbség, hogy a sima vagy teljes erővel megy, vagy sehogy.Az inverteres pedig tudja állítani a teljesítményét.A sima olyan 800 W-ott, az inverteres 5-700 W-ott fogyaszt.

Az áram jelenleg 50 forint/kWh.Szóval 1000 W 50Ft-ba kerül.Számoljunk mondjuk 700 Wattal.Akkor 1 óra alatt 35 Ft nagyjából a rá költött összeg.

2012. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az inverteres 1 óra alatt kb 25 Ft-ot eszik meg.
2012. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jún. 16. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is van. Emeletes kertes házunk van, a földszinten és az emeleten is 2-2 klíma van. Ezekből 1-1 fent és lent a nagyobb terekben (fent az előtérben, ahonnan a szobák nyílnak, lent az ebédlőben, ahonnan a nappali, a konyha nyílik). Ezek tudják tartani nyáron is a 24-25 fokos hőmérsékletet állandóan (nem szoktuk őket soha kikapcsolni, csak ha nincs kánikula, de amúgy éjjel-nappal mennek). Ezeken kívül egy lent van még egy olyan szobában ami nem az ebédlőből nyílik és oda nem jut el a hűvös levegő, ráadásul reggeltől estig éri a nap azt a szobát, így muszáj volt oda is tenni egyet, fent pedig az én szobámban van még egy, mert az előtérben lévő klíma az én szobám falán van, így nem nagyon tudja befújni a levegőt ide, viszont én meg utálom a meleget, nekem is kellett egy külön klíma, mert haldokoltam. Ez a két külön klíma nem megy állandóan, csak ha itthon vagyunk, vagy csak addig, amíg lehűtik kellemesre a szobát, utána kikapcsoljuk őket. Itt a környékünkön amúgy szinte nincs is olyan ház, amin ne látnék kívülről olyan "klímadobozkát". Fogalmam sincs, mennyit fogyasztanak, én még csak "gyerek" vagyok itthon, 19 éves, így nem igazán foglalkoztatnak a számláink. Szerintem annyira nem fogyaszthatnak sokat, ha fel sem tűnik anyagilag, hogy szinte 2 hónapig folyamatosan üzemel 2 klíma.
2012. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Mivel még nem szántuk rá magunkat, hogy légkondícionálókat szereljünk be a lakásba, a nyarat egyetlen mobilklímával vészeljük át már jó néhány éve. Ennek mondanom sem kell, hogy az a hátránya, hogy ha jó időt akarunk több szobába is, akkor tologatni kell. Ezenkívül 3-5 óránként felhasznál 8 liter vizet a hűtésre, és ezt is mindig pótolgatni kell.

Sajnos mivel itt nálunk,- Közép-Európában -a globális felmelegedés leginkább az egyre és egyre melegebb nyarakban nyílvánul meg (az elmúlt években sorozatba dőlnek meg a hőrekordok), mostmár szinte mindenkinek aktuális kezd lenni a klímák használata. És fontos is, hogy a lakást max. 25 celsius fokon tudjuk tartani, mivel a huzamosabb meleg (főleg az időssebbekél) megterhelheti a szervezetet, és ezáltal egészségügyi problémákat okozhat.

2016. jan. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!