Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtéri nyitott szobába...

Tetőtéri nyitott szobába érdemes légkondit beépíteni?

Figyelt kérdés
2 éven át kibírtam nyaranta a nagy meleget a tetőtéri szobámban, de nagyon nehezen tudtam csak. Idén gondolkodunk légkondi beszerelésén, mert sokszor mikor kin "csak" 30 fok van, az idebenti hőmérő 36 fokot is mutat!! Szóval a légkondi vált az egyes számú opcióvá, viszont aggályaim vannak felőle hogy mennyire működhet ez egy ilyen meleg, és nyitott szobában. A nyitottat úgy kel érteni, hogy a lépcsőn át nyitott, tehát nincs ajtó, és alulról a meleg levegő ugyebár felfelé áramlik. Namármost egy felszerelt légkondi akkor ezzel csak szélmalomharcot vívna? vagy csökkenne a hőmérséklet? Ha igen mennyivel kb? Eléggé el vagyok keseredve, mivel programozó vagyok és itthonról dolgozok nyaranta ez iszonyat nehéz a 36 fokban gondolkodni... :(

2012. máj. 1. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Légkondi tetőtérbe kell, ha élhető helyet szeretnél.

A lépcsönél valamilyen módon elzárni pedig azért kell, hogy a légkondinak ne legyen szélsőségesen magas a fogyasztása.

Igy sem lesz olcsó, de lezárás nélkül 3x annyi.

2012. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamiféle elzárást kellene.Mi is megcsináltattuk a klímát , tetőtéren főleg hasznos.
2012. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bírni bírná a klíma szerintem, inkább az a kérdés, h ti bírnátok-e az villanyszámlát. :D

A 36 fok nagyon durva. Lehet, hogy nagyon rosszul van leszigetelve a házatok, érdemes lenne utánajárni annak is.

Milyen ablakod van? Nálunk amiatt volt durván meleg, mióta használunk ilyen fény meg hővisszaverő "hálót" (nem tudom, mi a szakszerű neve, bocsi), meg ezüst hátú, szintén visszaverős rolót, azóta vagy 10 fokkal kevesebb van. Igaz, sötét is. Ha eddig ez kimaradt, próbálkozz ezzel is, úgy már biztos jól bírja a klíma is. :)

De egy normális helyen előre megmondják a klímaszerelők, hogy hova érdemes tenni, és mire lehet számítani. Rákérdezni mindenképp érdemes szerintem.

2012. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokat számítana,ha ültetnél elé egy nagy fát/fákat,akkor nem forrósodna fel se az ablak,se a tető!Igaz kéne pár év,amíg megnő,de szerintem vannak gyorsan növőek is!Addig viszont klíma!
2013. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!