Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy légkondicionáló mennyivel...

Egy légkondicionáló mennyivel emeli a lakás értékét? Bérlőknek mennyire fontos, hogy klíma is legyen a lakásban?

Figyelt kérdés
Hajlandók a bérlők kicsit többet fizetni egy klímás lakásért vagy mindegy nekik? Esetleg taszító tényező?
2011. nov. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mekkora és milyen lakásról van szó. Ha egy modern minigarzon, amit jól szituált egyedülállónak adnál ki, vagy sokszobás nagypolgári lakás, amit gazdag család venne ki, nekik biztosan megéri a plusz pénz a klíma miatt. De ehhez az kell, hogy a berendezés és a belső burkolatok is átlagon felüliek legyenek.

Ha viszont inkább átlagos, akkor nem éri meg a klíma, mert az átlagember ma igen nehezen él, ergo egyrészt a lehető legolcsóbb albérletet keresi (tehát nem fog pluszt fizetni a klíma miatt), másrészt úgysem kapcsolná be, mert spórol, ergo teljesen felesleges számára.


Példa:

Ebbe érdemes rakni: [link]

Ebbe nem érdemes: [link]

2011. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi az offért! Ugyan már első nekem is van és átlag embernek érzem magam átlag panelban szerintem a légkondi már nem luxus. És külömben meg mennyivel növelheti meg a lakás árát ha el akarnám adni?Ha meg kiadok egy lakást a bérlő dönti el hogy mennyi áramot fogyaszt vagy gázt vagy vizet mivel az az ő rezsije.
2011. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
lassan már a kenyér is luxus...
2011. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, én is off. Második, panelban lakom, most megszámoltam, a szemközti ház felém eső oldalán hatvan lakás van, és hat darab kültéri egységet látok. Ami tíz százalék. Ha egy átlagos lakáshoz tartozna légkondi, akkor ez a tíz százalék legalább 50-60% lenne, nem gondolod?

Az igaz, hogy a bérlő dönti el, hogy használja-e a légkondit, de nálunk főleg kevésbé jó anyagi helyzetben lévők bérelnek lakást, akik nem fogják bekapcsolni, és mivel tudják, hogy nem fogják bekapcsolni, nem fognak a légkondi miatt magasabb lakbért fizetni.

2011. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
9,52 Oké oké igazad van csak már nagyon sokan mobil légkondit használnak ami nem látszik a ház falán a forró levegőt kell csak kivezetni a viz tálcába csöpög és mivel csak egy helyiséget hűt vele jóval olcsóbb. Bocs az offért
2011. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!