Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Áruhitelre kellene háztartási...

Áruhitelre kellene háztartási gépet vennem, ami megkönnyíteni a családom életét. Mit vegyek fagyasztószekrényt vagy mosogatógépet?

Figyelt kérdés
A fagyasztószekrénybe sok mindent el tudnék tenni, pl. ami a kertben terem (paradicsom, uborka, paprika, hagyma), illetve amit akciósan megvennék és eltenném, hogy később ne kelljen rá költeni, mert nem lehet mindent befőttes üvegben eltenni. A mosogatógép megkönnyíteni a mosogatást ugye, ami 2 kisgyerek mellett számítana.. De nincs annyi pénzem, hogy mindkettőt vegyek.

2012. aug. 17. 16:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Márkát, típust is szívesen vennék ajánlatként, bár az olcsóbb-kisebb fogyasztású gépet venném meg..
2012. aug. 17. 16:08
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A mosogatógép az luxuscikk.
2012. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Hát ha fagyasztót veszel akkor lehet hogy eltehetsz dolgokat benne, viszont amennyi pénzt költesz a fenntartására (áram) annyiért már meg tudod venni a boltban a dolgokat majdnem.


Mosogatógép attól függ hogy milyet veszel. Mert lássuk be ami fél évenként elromlik az nem ér sokat, viszont egy jó mosogatógép szerintem jobban megéri

2012. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fagyasztó szerintem hasznosabb, főleg ha kert is van. Nekünk az alulfagyasztós hűtő fagyasztója is tele van, egy nagyobb fagyasztó nem lehet rossz, bár tényleg megeszik annyit, amennyit megspórolsz az akciós áruval.

Párom anno kapott mosogatógépet az anyjától, kb. 1,5 év 1x volt használva, sokáig össze se raktuk. Mi csak ketten vagyunk és várni kell, amíg tele lesz. Az is idő, hogy a kajadarabokat letisztítom, berakosgatom, hogy ne zavarják egymást, valami be se fér, azt kézzel kell elmosni. Másrészt a párom szerint drága és inkább mosogassam el kézzel használat után a dolgokat. (arról szó sincs, hogy esetleg majd ő).

2 gyerekkel mondjuk összegyűlik a mosatlan, arra figyelj, hogy ha nagy tányérjaid vannak vagy hülye alakúak, akkor férjenek bele.

2012. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Áruhitelre kellene háztartási gépet vennem,"


Kényszerít rá valaki?

Ha fagyasztóba zöldséget tartasz, biztos ráfizetsz. Mosogatógépbe meg valóban a jobbat érdemes megvenni. Vizetek, villanyotok van, ugye?

2012. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"bár az olcsóbb-kisebb fogyasztású gépet venném meg.."


Bocsi. Az olcsóbb épp a nagyobb fogyasztású, ócskább gép. Nézd csak meg, a legdrágább az "A"energiaosztályú, és ez a leggazdaságosabb.

2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"A mosogatógép az luxuscikk." Valamikor ezt mondták a mosógépre is anyámnak, mert meg merte venni, mikor még alig volt az ismerőseinek.
2012. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőre én a fagyasztót ajánlom. Nekünk ugyan nincs kertünk, de ha akció van, húst veszek, mirelitet stb. Van egy 8 fiókos, állandóan dugig van. Pl. megveszünk 2 kg kenyeret, feldarabolva elrakom, este csak elő kell venni, reggelre van friss kenyér. Általában többet főzök, minta mit ketten a férjemmel megeszünk, a többletet lefagyasztom.
2012. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mivel nincs annyi pénzem, hogy bemegyek a boltba és veszek egy gépet, így áruhitelre kell megvennem. Jelenleg ezeken gondolkodom, hogy kellenének, de nyilván mindkettő hirtelen sok lenne. Mindenképpen körbenézek, illetve már meg is tettem. Csak annyi volt a kérdésem, hogy melyiket tudom jobban, gazdaságosabban kihasználni. Nyilván mindkettő áramot fogyaszt, de az akciós dolgokat ha megveszem, akkor mikor kell valami csak benyúlok a fagyasztóba és kiveszem, és nem kell drágábban megvennem.. és a kertből is tudok pl. uborkát eltenni uborkasalátának. Viszont a mosogatógéppel nemcsak időt spórolok, de kevesebb vizet használ (talán), mint én 1-1 mosogatáskor, és a melegvíz sem fogy el olyan gyorsan..


Köszönöm az értékes válaszokat!

2012. aug. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!