Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elfogadnátok a nagyszüleitek...

Elfogadnátok a nagyszüleitek régi hűtőszekrényét?

Figyelt kérdés
Egy kb 20 éves Lehet hűtőszekrényről van szó. Szükségem van egy hűtőre, nekik ez felesleges már, oda akarják adni. Én örültem neki mert semmi baja nincs, de valaki elbizonytalanított hogy sokat fogyaszt: 1 kwh a fogyasztása. Őszintén szólva én ehhez nem értek, de ha vennék egy újat kb 60 ezerért, nem tudom jobban járnék-e, de szerintem nem...
2012. szept. 22. 16:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ennyit egy 100W-os izzó fogyaszt egy óra alatt. Nem néztél el valamit?
2012. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ki kell számolni, mennyivel dobná meg a villanyszámlát. De akkor is csak átmenetileg lenne érdemes használni, mert ezek a régi gépek tényleg irtó sokat fogyasztanak.
2012. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

ártani nem árthat :)

ha nagyon megemelné a villanyszámlát akkor nem használjátok.

2012. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első! Inkább 10 darab 100 Wattos izzó. Egy 100 Wattos izzó tíz óra alatt használ el 1 KW energiát, hiszen óránként csak 0,1 KW a fogyasztása.
2012. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Oké, jogos!
2012. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Attól függ, mennyi pénzed van. Ha simán belefér egy új hűtő vásárlása, akkor szerintem vegyél egy energiatakarékosat. Ha szűkösen állsz, akkor átmenetileg fogadd el és még gyűjtögess az újra. Hosszú távon valóban nem lenne a legjobb.
2012. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Új vásárlásánál is figyelni kell arra, hogy energiatakarékos legyen, mert lehet ott van a boltban és relative új, de amikor gyártották még nem kifejezetten figyeltek erre. Ha tudsz venni egy újat, akkor vegyél, de átmenetileg jó a nagyi hűtője is szerintem abszolút.
2012. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi kb. 3 éve dobtuk ki a Lehel hűtőnket persze többet fogyaszt mint a modern de ha pár hónapig spórolsz újra akkor azért nem olyan sokkal kerül többe. Az a kérdés van-e újra pénzed ha nincs fogad el.
2012. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Természetesen többet fogyaszt, de mérlegelni kell. Mondjuk egy kisebb régi hűtő fogyaszt 700-750 kwh körül egy újabb A+ -os hűtő csak 300 körül, vagy kicsivel kevesebbet. Tehát mindenképpen visszajön valamikor az ára, de én amondó vagyok, ha nem tehetitek meg, hogy most új hűtőt vegyetek, akkor nyugodtan fogadjátok el és használjátok, amíg nem lesz pénz másikra. (A számla végösszegén azért ki lehet bírni ennyi pluszt)

Kis odafigyeléssel azért lehet ezen is spórolni, kicsit feljebb lehet engedni a hőmérsékletet, nem kell bele annyira hideg, ne lógjatok percekig az ajtóban, amíg eldöntitek mit egyetek és legyen naptól védett, lehetőleg amúgy is kicsit hűvös helyen. Engedjétek le havonta, ne kapcsolgassátok ki-be.


Ha pedig hűtőt vesztek, akkor mindenképpen A+ -osokat nézzetek. Minél több a +, annál energiatakarékosabb is, persze árban sem mindegy. Nem tudom azóta találtak-e ki más jelöléseket, mi kb 3 éve vettük az új hűtőnket, egy Lehelt lecserélve.

2012. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogadnám el, mert lényegesen többet zabál, havi több ezer forintnyi áramot, míg egy új A+ vagy jobb jóval kevesebbet. Megtérül az. Kicsi hűtőt már 50 körül is lehet venni. Nagyon hamar megtérülne, hidd el! Az a 20 éves már állandóan lefagyhat, potyára megy, csak a pénzt zabálná.
2012. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!