Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Felültöltős mosógép adagolójáb...

Felültöltős mosógép adagolójából nem öblíti ki sem az öblítőt sem a mosószert a gép. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A szereket jó helyre öntöm. A nyílás ahol kimossa a dolgokat egyik irányban könnyen elmozdul, a másikba nem engedi (nekem ez arra enged következtetni, hogy nincs eltörve mivel van ellenállása és nem vízköves mert elmozdul)

Van valami gyakorlat erre miért nem jön belőle víz? A valami szeleppel lehet a gond, vagy esetleg komolyabb?

Kicsit körülményes elcipelni szerelőhöz, ha lehet egyszerűen javítani megoldanám.



2012. nov. 20. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Megjavítani? :)
2012. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az építő kommentet
2012. nov. 20. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy kis spriccelő,olyan,mint egy kis csap,mint egy pumpás foly.szappan adagoló csöve- ami a programtól függően fordul,hol az előmosó,hol a fő,hol az öblítő tartály felé,és a program vezérlése által spriccel a tartályba,és nyomja ki belőle a szert.

Nekünk a régin ezt kellett javíttatni,igaz,családi barát a szerelő,pár ezres volt,nem emlékszem már.

2012. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pattintsd le a készülék fedelét, ahol a beállítókapcsolók vannak. Alatta fogsz találni egy kb 10 cm-es csövet, aminek jobbra-balra kell mozognia, a programnak megfelelően. Ez spriccel vizet a tartályokba. Nos, ezt szokta akadályozni az alá, elé rakodott vízkő. kaparászd le onnan, hogy szabadon mozoghasson.
2012. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk Fagor van, nem ment ki az öblítő, levettem a kapcsolók fedelét! Előtte a programkapcsoló körbeforgatásával leellenőriztem, hogy a vízfúvóka nem fordul oda, ahova kellene! Ott a programkapcsolónál van egy bütyköstárcsa, egy műanyag feszítőkar ér hozzá, ahhoz kapcsolódik a fúvókát mozgató huzal! Azt a kart teljesen kimozdítottam (jobbra) többször is! Az a huzal- minibowden szorult a tokjánál, vízkő miatt! Utána ismét a programkapcsoló forgatásával ellenőriztem a fúvókát, láss csodát, minden irányba beállt! Ma majd kiderül a mosásnál, minden rendben lesz-e, de elvileg működnie kell!

Nem vagyok mosógépszerelő, csak faiparos!

2012. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!