Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ma este elment az áram nálunk,...

Raidon666 kérdése:

Ma este elment az áram nálunk, miután vissza jött rázott a fürdőkád! Esetleg valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Lényeges infók :

Csak akkor ráz ha a zuhany rózsával egy helyre locsolok , és ott se mindig. A víz szivattyúval kerül fel a házba hidrofor segítségével. A bojler külön áramkörön van de lekapcsolva azt is feszültség alá került a fürdőkád.

A kád környékén nincs más olyan vezeték ami feszültség alatt lehetne , EPH-t nem tudom sérült e , de attól ha za megsérül még nem kéne fesz, alá kerülnie a kádnak. Konkrétan tanácstalan vagyok h mit és hol kezdjek neki a holnap nap folyamán , ezért remélem ma még kapok valami segítő választ ! Köszönöm a válaszokat előre is !


2012. dec. 1. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi miatt ment el?

Nem lehet,hogy valaki rossz helyen ásott és miután visszacsinálta elb@szta a földet.

2012. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincsen fi-relé?

Hívjál sürgősen egy szakembert, mielőtt agyonvág valakit!!

2012. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Szakember kéne.

2. Nem ártana megnézni a hidrofort és annak szigetelését, de leginkább a védőföldelését.

2012. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szaktudásban nincs hiány !

A fi-relé először is Áram védő kapcsoló , még csúnyán nevezve ÉV relé. Ma reggel már nem rázott. Mértem szakadást bojler és a kád között hátha ott vmi össze érhet de semmi.

Ásni nem ásott senki semmit a földeléssel nincs gond mert a ház többi részénél nincs probléma. Hidrofor nyomás szabályozójánál kivolt csúszva egy földelés azt vissza kötöttem új saruval , de utána is rázott. Érdekes a dolog mert mondom csak egy ponton ráz a kád és csak akkor ha folyó vízzel küldöm , és akkor se mindig .....Ezért nem értem a dolgokat

2012. dec. 2. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizonyára testzárlatos lett valami készülék ,ami egy esetleges hálózati túlfeszültség miatt következett be az áramszünet előtti pillanatban. (Ha előtte biztosan nem volt probléma)

A fém kádak alján van védőföld csatlakozó, annak ellenőrzésével kezdeném, hogy be van-e egyáltalán kötve az EPH-ba, vagy csak oxidálódott-e a csatlakozás. A vízvezetéknek szintén földeltnek kell lenni. Ha ezek jók lennének nem rázhatna a kád. Ez a testzárlatproblémát nem oldja meg, de addig nem ülnék bele semmi pénzért!

2012. dec. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A válaszodat azzal kezded: "Szaktudásban nincs hiány"

A végére viszont ezt írtad: "..Ezért nem értem a dolgokat"


Tehát hívj egy SZAKEMBERT, mielőtt valami visszafordíthatatlan történik!!!!!!!!!

(Egy Vill.Ip.Techn.)

2012. dec. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marci024 válasza:
Ezek szerint feltételezem hogy villanybojlerrel melegíted a vizet. Biztos hogy a földeléssel van valami elb@szva, mert különben nem szabadna ráznia. Érdekesség a dologban csupán az, hogy miért pont áramszünet után jelentkezett ez a probléma. Hol van a bojler? A fürdőszobában?
2013. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!