Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A kávéfőzőből desztillált víz...

A kávéfőzőből desztillált víz jön ki?

Figyelt kérdés
Tehát lehet bele önteni desztillált vizet is, hogy ne legyen vízköves vagy nem?
2009. aug. 23. 14:41
 1/9 anonim válasza:
Ha nem raksz bele kávét, akkor igen. De mivel a kvfőző sokáig kv-s marad (kv nélkül is), ha desztillált vizet akarsz, akkor tiszta edényben forralj fel vizet.
2009. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem desztillált vizet akarok készíteni :) hanem esetleg azt öntenék a kávéfőzőbe és akkor soha nem lenne vízköves ezért kérdeztem
2009. aug. 23. 15:03
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként ha felforralok vizet az még nem deszt. víz ahhoz a gőzt le kéne csapatni
2009. aug. 23. 15:03
 4/9 anonim válasza:
Értem. Az iagz, hogy az elektromos KVfőzők nagyon tudnak kövesedni, tapasztalatból tudom. A sima gázon főzők nem kövesednek annyira. De nem tudok tanácsot adni :(
2009. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Önts bele ecetet viz helyett néha, az leszedi, és főzd le nyugodtan
2009. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Savazni is lehet, de azt jobban, többször öblítsd át!
2009. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már öntöttem bele ecetet leszedte a vízkövet, de a víztárolónak a bevonatát is kikezdte...
2009. aug. 23. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem desztillált víz jön ki belőle, ha azt öntesz bele akkor sem. A desztillált víz nem egyenlő a felforralt vízzel. Ha a vizet felforralod, gőzt csinálsz, és a gőzt külön lepárlod - na az desztillált víz, de a sima foralt víz nem az:)
2009. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem félreértettek. Ha a tiszta kávéfőzőt mindig desztillált vízzel töltöd fel, akkor a melegítés miatt nem lesz benne vízkő. Egyes vasalóknál is használják ezt gőzölősöknél. Desztillált víz kapható is 1,5literes kivitelben. Nem szabad összetéveszteni az ioncserélt vízzel, mert az tartalmaz sót, csak az vízben oldhatót. Remélem így sikerült választ kapnod!

2009. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!