Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A 30 perces mosás javasolt...

A 30 perces mosás javasolt hőfoka:30 fok a mosógépemen. Ezt a 30 percest nem lehet feljebb állítani mondjuk 40 fokra? Indesit WT-82

Figyelt kérdés
a használati azt írja: ezek ajánlott hőmérsékletek, a hőmérséklet szabályzó gombbal lehet a kiv. programhoz javasolt hőmérsékletet CSÖKKENTENI. vajon baj lenne ha 6-os (ez a 30p-es) programnál nem 30 hanem feljebb, 40 fokra állítanám? a 40 fokos mosást használom általában, de az nagyon hosszú ennél a tipusnál. 115 (pamut) ill 75 perc (szintetikus) ruháknál.
2013. jan. 4. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha engedi a program akkor nyugodtan.
2013. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha engedi a program akkor nyugodtan."


Ez nem digitális gép, ha az lenne, akkor igaz lenne, amit írsz.


Nekem elöltötős Whirlpool gépem volt, az is így működött, mint a tied: voltak programok, és a hőfokszabályzót külön lehetett állítani bármilyen hőfokra. Általában amit a programhoz írnak hőmérsékletet, az a max. hőfok, szóval csak csökkenteni lehet, jól tudod.

Én kipróbáltam, volt úgy, hogy a 40 fokos programot rátettem nagyobbra. Az volt a gond, hogy a programkapcsoló továbbmegy, szóval nincs összeköttetésbe a hőfokszabályzó a programkapcsolóval. Szóval csak példának írom: a 40 fokos programnál én rácsavarom 90 fokra. A programkapcsoló továbbmegy, elkezd öblíteni, és nem lesz a víz 90 fokos. Lehet hogy 40 helyett lesz 45-50 fokos a víz, amíg ugye a programkapcsoló engedi, hogy fűtsön a fűtőszál, de amint az öblítéshez ér a gép, az kikapcsolja a fűtőszálat, és "nem érdekli", hogy nincs a víz 90 fokos. Röviden írva a hosszabb program azért hosszabb, mert fűteni kell a vizet, a rövidebb programon nincs ideje a gépnek elérni a 90 fokot, és hiába teszed arra, továbbmegy.

Legalábbis nekünk a Wh. gép így működött.


"a 40 fokos mosást használom általában, de az nagyon hosszú ennél a tipusnál. 115 (pamut) ill 75 perc (szintetikus) ruháknál."

Hidd el, ezek nem hosszú programok egyáltalán. Ha elöltöltős géped lenne, és látnád, hogy mit csinál a gép, akkor belátnád, hogy kell ez az idő neki, hogy rendesen kimosson.

Tisztában vagy vele, hogy egy 30 perces program vagy nagyon rövid ideig mos (nővérem Samsungja) vagy jobban-hosszabban mos, de rövid ideig öblít (a mi LG-nk)?

Szóval vagy a mosásból vagy az öblítésből, de ugye valahonnan elkell csípni az időt. Melyik gyártó ugye honnan veszi el.

Amúgy is sok vegyszert szív manapság magába az ember, szerintem nem jó dolog az, ha még a bőrödhöz is állandóan vegyszerekkel teli ruha érintkezik. Hidd el, kell az a legalább 75 perces program. A többi emberre meg ne halgass, akik mondják, hogy jó a 30 perces program, tisztára mos.

2013. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Közben az Indesit Ügyfélszolgálata is válaszolt és Neked volt igazad kedves második válaszoló: "Tájékoztatjuk, hogy az egyes programoknál jelölt hőfokot a hőfokszabályozó segítségével kizárólag alacsonyabb értékre lehet állítani" Szép napot!
2013. jan. 4. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!