Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség az indukciós...

Mi a különbség az indukciós és a kerámia főzőlapok között? Melyiket ajánljátok, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az indukciós lapon csak olyan edényt használhatsz amit fog a mágnes. A kerámia lapon szinte bármilyet. Az indukciós jóval drágább, de valamelyest kevesebb energiát fogyaszt. A javítása drágább,habár a kerámia sem olcsó ebből a szempontból.

Villszer.

2013. jan. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az indukciós: gyorsabb takarékosabb nincs maradékhő és kb. 75000-től kapható
2013. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
46%
100x inkább a kerámia lapos! Nálunk otthon az van, és imádom, pár hónapig olyan helyen laktam, ahol indukciós volt, és borzasztó volt... Volt hogy 120 fokon semmit se csinált, 80-on meg égetett (tudom, attól is függ mit főzök), de többször tapasztaltam. Meg macerás, hogy nem hagyhatod rajta az edényt. Így elsőre ez nem tűnik nagy dolognak, de nekem fura volt, mivel a kerámia laposon is sokat tudsz spórolni, hogy mivel még sokáig meleg (min 10 percig még forró annyira, hogy továbbfő az étel), ha már majdnem kész a kaja, lezárod és rajta hagyod, míg az indukciósat végig járatni kell.
2013. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mi felemást készülünk venni. Van, amiben 2-2 arányban van indukciós és kerámia főzőlap.

Előző válaszoló azt írtad,az indukciósat végig járatni kell. Épp az a lényege, hogy nem kell folyamatosan járatni, hanem hol bekapcsol, hol nem.

Mint írták, energiatakarékosabb.persze, ki melyiket tudja elsajátítani. Van, aki a kuktát sem tudja használni, én viszont hasznosnak találom(gyerekek mellett), sokkal kevesebb ideig tart a főzés.

2013. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Akkor az nem tudom milyen volt, de azt kellett, mert mint mondtam, ha nem ment, nem lehetett rajta az edény.
2013. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én indukciós kazánok forgalmazásával foglalkozom. Gázhoz képest 50% megtakarítás. De a tűzhely is jelentős megtakarítással bír...
2013. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!